Skaists, sakopts dārzs no agra pavasara līdz vēlam rudenim – tas ir sapnis!
Taču pavadīt tajā visu savu brīvo laiku, rokoties pa dārzu, sakārtojot zālājus visas brīvdienas ir visai apšaubāms prieks.
Un tomēr, padarīt dārzu skaistu un tīkamu var, nepieliekot pārāk daudz pūļu. Pats galvenais – gudri izplānot dārza ainavu un izvēlēties piemērotus augus, kas sader kopā un neprasa īpašu kopšanu.
Šodien pastāstīsim, kā izveidot skaistu dārzu ar savām rokām. Visas nepieciešamās instrukcijas un fotogrāfijas pievienotas!
Dārzu kārtīgā, sakoptā izskatā uzturēt visvieglāk būs, ja tas būs izveidots angļu stilā. Nedaudz nekārtīgo, it kā nedaudz aizlaisto angļu stila dārzu ar tā brīvo plānojumu būs daudz vieglāk uzturēt, nekā nevainojamo franču stila dārzu.
Jo mazāk puķu dobju ir dārzā, jo vieglāk to kopt. Ir daudz košu krūmu, kuru lapas maina krāsas atkarībā no gadalaika. To krāsas mainās no agra rudens līdz pat salnām.
Pie tādiem krūmiem pieder Tunberga bārbele, kizils, magonija. Magonijai ir ne tikai skaists lapas, bet arī garšīgas nelielas ogas, kuras labi noder gan kūkām, gan kompotam.
Dārzs bez puķēm nav dārzs. Atstāj daļu teritorijas, kurā varēsi iesēt āboliņa, margrietiņu un citu puķu sēklu maisījumu, kas veidos ziedu paklāju. Pie tam, šie augi labi panes pļaušanu, tā kā te būs nepieciešama tikai zālāja pļaušana.
Mazs norobežots puķu dārziņš mājas priekšā veidos grezni iekārtotas teritorijas iespaidu. Pārējā teritorijā var iestādīt krūmus un apsēt ar maura zālīti.
Šim dārziņam izvēlies augus, kas piemēroti mūsu klimatam. Apvieno rūmus ar lapotni dažādās krāsās, lai dārzs būtu skaists arī tad, kad puķu vēl nav.
Terases un balsta sienas dažādos teritorijas izskatu ar reljefa miņu. Izklāt daļu no zālāja ar dažādām dekoratīvajām flīzēm – vēl viens brīnišķīgs risinājums. Darba daudzums teritorijas kopšanā ievērojami samazināsies.
Kvalitatīva dārza tehnika padarīs dārza kopšanu vēl vienkāršāku un ātrāku. Piemēram, benzīna trimmeris nopļaus zāli un nezāles tur, kur parastais zāles pļāvējs to izdarīt nevarēs.
Lai augsne starp stādījumiem neaizaugtu ar nezālēm, apber to ar dekoratīvo mulču (piemēram, koku mizām).
Viengadīgās puķes, kas stādītas no stādiem – veltīgs darbs un laika patēriņš. Uzmanību pievērs puķēm, kuras sasējas pašas – ešolcijas, magones, rudzupuķes, liniņi, kliņģerītes un lini. Šie ziedi zied koši, bagātīgi un tiem nav vajadzīga iepriekšēja stādu audzēšana.
Dabiskās formas, kas raksturīgas augsnei tavā reģionā, piedos dārzam lauku burvību. Visparastākās dārza margrietiņas izgreznos jebkuru dārzu un papildus vēl sasaistīs augsni, tādējādi pasargājot to no izskalošanas. Margrietiņas zied ilgi, tās ir izturīgas pret karstumu un sausumu.
Ziedoši krūmaugi atbrīvos tevi no dārza kopšanas gandrīz pilnīgi. Sastādīti pa dārza perimetru, gar sētām un būvēm šie krūmi veidos krāšņu skatu. Ceriņi un mežrozes lieliski iekļausies jebkurā dārzā, tikai ceriņiem gan būs jāapgriež noziedējušie ziedi.
Vītols „Hakuro Nišiki” ir skaists, grezns krūms, kura baltās lapiņas saulē iekrāsojas visos rozā krāsas toņos.
Gudra un pārdomāta šo augu stādīšana aizņems daudz laika, pūļu un arī ievērojamu budžeta daļu, bet tikai vienu reizi! Taču pēc dažiem gadiem tāds dārzs sāks spēlēt krāšņu krāsu spēli. Tikai dod tam mazliet brīvības.
Atstāt komentāru