Neatminos ne dienu, kad nebūtu ņēmusi rokās šķēres. Vienmēr kaut ko griežu, katru dienu. Man tās ir pakļautas dubultai slodzei. Ar vienām un tām pašām šķērēm es griežu gan audumu, gan plastmasu, gan kartonu. Vismīļākās ir tās pelēkās ar rūsas plankumiem, vislielākās. Tās ir ļoti labas kvalitātes, praktiski nekļūst neasas un griež visu! Bet tas, ka tās izskatās vecas, nav nekas briesmīgs.
Pa visu šo laiku esmu devusi asināt savas šķēres profesionālam meistaram tikai vienu reizi. Bet citādi tieku galā ar saviem spēkiem. Manas šķēres vienmēr ir asas.
Še paņēmieni ir saudzējoši un nesabojās asmeni, tikai padarīs šķēres asākas. Reizēm sarīkoju visām šķērēm asināšanas seansu un tas ilgst dažas minūtes, galvenais savākt visu kaudzītē.
Ņemu manikīra šķēres, kancelejas šķēres, šuvēju šķēres un visas citas.
Vispirms paņemu gabalu pārtikas foliju, saloku to vairākkārt un ar šķērēm griežu strēmelītēs.
Tad paņemu jebkuru tievu adatu.
Un tad turpinu asināt, ievērojot īpašu tehnoloģiju.
Lūk, kāda tā ir:
Šķēres jāpaņem labajā rokā.
Kreisajā rokā ņem adatu, novieto to pašā šķēru galā.
Svarīgi! Labā roka nestrādā, tikai tura šķēres. Adatu virza uz priekšu, it kā atverot šķēres. Kad adata nonāk līdz galam, to izņem un procedūru atkārto.
Parasti pietiek ar 3-4 reizēm, lai šķēres kļūtu asas un būtu gatavas lietošanai.
Nesen internetā izlasīju par vēl vienu šķēru asināšanas paņēmienu. Izmēģinājusi gan vēl neesmu.
Vajag paņemt stikla krūzi vai vāzi ara apaļām malām un ar šķērēm it kā griezt malu. Man šķiet, ka arī šis varētu būt labs paņēmiens. Varbūt kāds ir izmēģinājis?
Atstāt komentāru