Prasme izzināt informāciju un iegūt vajadzīgās ziņas ir svarīga ne tikai filmās. Tādas prasmes noder biznesā, tirdzniecībā un citās cilvēka dzīves sfērās. Esam atraduši tev īpašu paņēmienu, kā uzzināt patiesību, ja to no tevis vēlas noslēpt. Tas ir paņēmiens. Patiešām vērtīgs.
Kā uzzināt patiesību ar „smilšu pulksteņa metodes palīdzību”.
Kā darbojas „smilšu pulksteņa” metode
Vairumā gadījumu cilvēks saskarsmē īpašu vērību velta tikai dialoga sākumam un beigām. Bet viss, kas bijis pa vidu, atmiņā paliek retāk. Saruna, pielietojot šo tehniku, patiešām atgādina smilšu pulksteni: tu sāc sarunu par plašu tēmu, pakāpeniski sašaurinot to un konkretizējot jautājumu tematiku uz sarunas vidu, bet pēc tam atkal atgriežoties pie kaut kā neitrāla sarunas beigās.
Tādā veidā cilvēks paturēs prātā jūsu pārdomas par laiku un pat nenojautīs, ka tu esi centies no viņa kaut ko izdibināt. Speciālisto šo paņēmienu, kā uzzināt patiesību, uzskata par visdrošāko.
1. Izvirzi sev skaidru mērķi. Protams, nekas nesanāks, ja tu pats nezināsi, kāda informācija tev ir vajadzīga. Pārlekšana no tēmas uz tēmu var izraisīt aizdomas. Visiem jautājumiem sarunas vidū ir jābūt maksimāli konkrētiem, citādi tu saņemsi tikpat izplūdušu atbildi. Jautājumus sagatavo jau iepriekš.
Tāpat tev jānoskaidro, vai cilvēks ir kompetents šajā tēmā. Piekrīti, būtu dīvaini iztaujāt kurjeru par uzņēmuma finansēm, piemēram.
2. Sāc sarunu ar neuzbāzīgu izaicinājumu. Saskarsmē tas nozīmē neitrālu apgalvojumu. Piemēram, „Pirmo reizi apmeklēju šo pasākumu”, vai „Šogad viņi izvēlējušies interesantu vietu konferencei”. Tādas frāzes palīdzēs uzsākt sarunu un atrast kopīgas tēmas.
Galvenais, lai tām nebūtu emocionāla nokrāsa. Jo, ja tu uzreiz pateiksi, kas tev patīk vai nepatīk, var cilvēku atgrūst no sarunas.
3. Vēro sava sarunas biedra reakciju. Mīmika un ķermeņa stāvoklis var daudz atklāt par viņa atklātību un gatavību sarunai. Nevajag palaist garām brīdi, kad var uzdot konkrētākus jautājumus. Lai tas notiktu, sarunas biedram jābūt atslābinātam, viņa žesti un mīmika norāda uz gatavību turpināt sarunu.
Ja cilvēka rokas ir sakrustotas, skatiens apjucis un nekoncentrēts, pēdas pagrieztas virzienā uz izeju, tad, visdrīzāk, metode nedarbosies. Vajag vairāk iegūt viņa uzticību.
4. Sāc sašaurināt tēmu. Ja tu redzi, ka cilvēks ir atklāts sarunai, vari sākt uzdot jautājumus. Iesākumā apjautājies par kompānijas vispārējo darbību, piemēram, pēc tam pajautā par sava sarunas biedra personīgo attieksmi pret darbu.
Tad var konkretizēt cenas, ātrumus, apkalpošanu un garantijas. Lai tas neizskatītos aizdomīgi, noteikti sarunas gaitā dalies arī ar savu pieredzi un viedokli. Dialogs izskatīsies dzīvīgāks.
5. Pārej atpakaļ pie vispārējā. Ja esat apsprieduši konkrētās kompānijas informāciju, vedini sarunu uz ekonomikas vispārējo stāvokli, lieto neitrālus apgalvojumus.
Tas ir, no šauras tēmas jāatgriežas pie kaut kā globāla, pie tā, kas nav saistīts ar sarunas biedru tieši. Noslēgt sarunu vislabāk ar pārspriedumu par ikdienas rutīnu, filmām, mīļāko mūziku un tā tālāk.
Tagad tu zināsi, kā uzzināt patiesību un vajadzīgo informāciju praktiski no jebkura cilvēka.
Atstāt komentāru