Pupiņas ir bāzes produkts, kuram būtu jābūt katrā mājā. Pie tam tās var gadiem ilgi stāvēt plauktā gaidot, kad tad tās beidzot izvārīs. Daudzi to pieņem kā pašu par sevi saprotamu lietu, taču iemesls tam visam ir tāds, ka viss atkarīgs no tā, kā pupiņas pagatavo.
Nav svarīgi, kādā krāsā tās ir. Šodien pastāstīsim, kā izvārīt pupiņas tā, lai izvairītos no liekiem efektiem. Šaubāties, vai jums tas vajadzīgs? Nu tad šeit būs daži neapstrīdami pierādījumi tam, ka pupiņas ir vienkārši nepieciešamas.
Kā pareizi vārīt pupiņas
1. Vispirms iemērciet pupiņas uz nakti. Tām jāstāv ūdenī vismaz 8 stundas, tad ūdens jānolej, un pupiņas kārtīgi jānomazgā.
2. Aplejiet pupiņas ar aukstu ūdeni un lieciet uz vidējas uguns. Uzvāriet, pēc tam atkal ūdeni nolejiet, pupiņas nomazgājiet ar aukstu ūdeni caurdurī.
3. Vāriet pupiņas, līdz uzvārās un vēl 15 minūtes un atkal nolejiet ūdeni. Nomazgājiet pupiņas uzlejiet jaunu ūdeni un tagad vāriet līdz gatavībai.
Viss ir izdarīts, lai pupiņas būtu padarītas maksimāli nekaitīgas kuņģim. Sāli pupiņām pievieno pēc vārīšanas, kad noliets ūdens. Pietiks ar gabaliņu sviesta, lai pārvērstu tās par pilnvērtīgu piedevu kādam ēdienam.
Piemēram, var pagatavot salātus. Šo pupiņu veidu var un vajag apvienot ar citiem dārzeņiem, bet nav ieteicams tās vārīt kopā ar citiem sev līdzīgiem.
Pupiņu ragū – vēl viena spilgta ideja. Lieta tāda, ka pākšaugi satur daudz cietes, un tāpēc ēdieniem ar lielu mērces daudzumu reizēm ir nepieciešams tāds iebiezinātājs. Tas ir daudz labāk, nekā pievienot miltus. Bet, ja negribat ņemties ar citiem dārzeņiem, izmantojiet senu gruzīnu recepti.
Lobio
Aizkaukāzā zināja, kā vārīt pupiņas, vēl pirms to parādīšanās. Hiacintpupiņu apstrādes veids bija viens – tas, par kuru tikko pastāstījām. Ilgstoša vārīšana – tās ir divas trešdaļas no receptes.
Vajadzēs:
500 g sausu sarkano pupiņu
2 sīpolus
2 daiviņas ķiploka
kinzu
2 tējkarotes malta koriandra
2 ēdamkarotes etiķa (vislabāk vīna etiķa)
Sāli un eļļu pēc garšas
Izvāriet pupiņas pēc mūsu receptes. Kamēr tās vārās, apcepiet sīpolus eļļā līdz tie kļūst zeltaini un sagrieziet kinzu. Kad pupiņas izvārījušās, nedaudz pamīciet tās (lai puse no pupiņām būtu samīcītas), pievienojiet sīpolus, sagriezto kinzu, koriandru, sasmalcinātus ķiplokus, etiķi un sāli pēc garšas. Labi samaisiet visu un pasniedziet galdā karstu, pievienojot riekstus.
Pat vienkārša vārīšana var būt panākuma atslēga! Pupiņām raksturīgs tas, ka jo ilgāk tās tura ūdenī pirms gatavošanas, jo maigākas tās sanāk.
Atstāt komentāru