Kā pareizi kaķim izrādīt visu savu mīlestību. Visu laiku cenšos tā darīt

Kuram gan nepatīk pamīļot savu mājdzīvnieciņu? Ja suņi tā vien gaida no saviem saimniekiem tādus mīlestības apliecinājumus, tad ar kaķiem viss ir nedaudz savādāk.

Kaķi ir neatkarīgāki un bieži vien izvēlas turēties pa gabalu no cilvēka. Šajā rakstā pastāstīsim, kā savu mīlestību parādīt kaķiem, neaizskarot viņu pašcieņu un nepārkāpjot robežas.

Lai arī daudzi kaķi šķiet augstprātīgi un pašpietiekami, arī viņiem patīk maigums. Vienkārši vajag šo maigumu izrādīt pareizi. Jā, kaķi nav sajūsmā par to, ka viņus burza pa rokām un bučo. Viņiem tad pietrūkst personīgās telpas. Ir citi mīļuma izpausmes veidi, kā paust savas siltās jūtas pret savu mājdzīvnieku.

Neieslogi savu kaķi istabā.

Kaķu dzimtas pārstāvji ir ļoti ziņkārīgi radījumi, kuriem visu laiku kaut kas jāpēta un jāizzina. Tas ir instinkts, kuram viņi nespēj pretoties. Tāpēc, ja tu uz visu dienu atstāj kaķi ierobežotā telpā, nebrīnies, ka atnākot mājās, redzi apgāztu puķu podu vai saskrāpētas durvis. Ja kaķis prasās istabā, tad ielaid viņu uz brīdi. Viņš nomierināsies un aizies savās kaķa gaitās.

Starp citu, daži pat ved savus mīluļus pastaigās. Pavadiņā, tāpat kā suņus. Ja tavs kaķis mierīgi uztver iepazīšanos ar apkārtējo vidi, tad neatņem viņam prieku izpētīt pasauli ārpus dzīvokļa robežām.

Nerāj kaķi par to, ka viņš nav draudzīgs ar visiem.

Daudziem kaķiem nepatīk svešinieki. Viņi pierod pie saimniekiem un viesiem, kas ierodas bieži, bet kad parādās kāds svešāks, kurš vēl arī vēlas viņu paglaudīt, tad reakcija var būt negaidīta. Kaķis var šņākt, skrāpēties, aizsargājot savu personīgo telpu. Tad saimnieks var pat uzsist ar lupatu kaķim pa purniņu. Neērti taču, ka kaķis tā uzvedas. Labāk tomēr pateikt viesim, ka kaķim nepatīk maigumi, nevis sist kaķim vai rāt viņu.

Maniem vecākiem ir 3 kaķenes un katrai no tām patīk kaut kas cits. Viena pati prasās uz rokām, pat pie svešiniekiem, otra nav pret maiguma izpausmēm, taču pati neuzprasīsies, bet trešā bēg projām līdzko tai pretī stiepsies cilvēka roka. Nevajag mocīt dzīvniekus ar savu mīlestību, ja viņiem tas nepatīk.

Neglaudi savu kaķi pa vēderu.

Ja suņiem šāda glaudīšana ir patīkama, tad kaķiem galīgi nē. Pirmkārt, kaķi taktilos pieskārienus uztver daudz spēcīgāk, nekā cilvēki. Ja kaķis demonstrē tev savu vēderu, tas nebūt nenozīmē, ka viņš mudina, lai paglaudi šo jutīgo zonu, viņš vienkārši parāda, ka tev uzticas.

Ja mēģināsi paglaudīt kaķa vēderu, vari sagaidīt, ka tavs Muris tev ieskrāpēs vai iekodīs. Un viss tāpēc, ka kaķis līdzīgas darbības uztver kā ielaušanos viņa privātajā telpā un baidās no tā. Labāk paglaudi kaķa galvu, starp ausīm vai kaklu. Tas viņam patiks labāk.

Uzvedies mierīgi.

Kaķiem nepatīk spalgas skaņas, straujas kustības un burzma. Nekādā gadījumā nebaidi savu kaķi, apšļakstot ar ūdeni vai paceļot balsi. Tā tu tikai radīsi dzīvniekam psihotraumu un viņš sāks no tevis izvairīties. Atceries, ka kaķiem patīk miers un stabilitāte. Tāpat nav ieteicams modināt kaķi, kad tas guļ. Īpaši, ja dara to strauji. Ja mājā ir bērni, iemāci viņus, ka kaķīšus nekādā gadījumā nedrīkst raustīt aiz astītes.

Iemācies saprast savu Muri.

Vēro savu mājdzīvnieciņu, pievērs uzmanību skaņām, kuras viņš rada, kustībām. Katram kaķim var būt savi paņēmieni, kā savam saimniekam kaut ko pateikt. Piemēram, garš „murrmjaaaaaau” var nozīmēt uzstājīgu prasību. Ar īsu skaņu kaķis parasti sveicina savu saimnieku. Ilgstošāka ņaudēšana var būt tad, ja saimnieks ilgi bijis projām un kaķis priecājas viņu redzēt. Bet zems „Murrmjaaaau” var paust neapmierinātību vai sūdzību.

Kaķis, kurš trinas pret cilvēku ar sānu, galvu vai asti, tādā veidā sveicinās. Viegla badīšana ar galvu vai purniņu nozīmē simpātijas un draudzību. Bet viegla košana jāuztver kā kaķa lūgums likt viņu mierā. Ja tu iemācīsies saprast sava kaķa uzvedību un saprast viņu, tu redzēsi, ka kaķiem ir sava saskarsmes sistēma. Saproti to un cieni.

Pastāsti, kādas īpatnības esi pamanījis sava kaķa uzvedībā? Vai viņam patīk burzīties pa rokām vai arī viņš izvairās no kontakta? Interesanti būtu uzzināt par taviem novērojumiem.