Augstpapēžu kurpes var būt tikpat ērtas kā istabas čībiņas. Jāzina tikai daži vienkārši noteikumi, kā pareizi jāizvēlas apavi. Nekautrējies ievērot tos apavu veikalā: nepareizi izvēlēti apavi – tā ir nauda, kas izmesta vējā.
Bet labi apavi kalpos ne vienu vien gadu. Šeit minēsim galvenās kļūdas apavu izvēlē un padomi, kā no tām izvairīties.
Kļūda nr. 1: apavus izvēlamies tikai pēc izmēra
Protams, noteikt savu izmēru ir pats galvenais, kas mums jādara izvēloties apavus. Taču ražotājiem ir savi standarti: 38. izmērs dažādiem brendiem var atšķirties. Tāpēc pielaikojot apavus, pievērsiet uzmanību pēdas pacēluma augstumam, aizdares, siksniņu un sprādzīšu ērtībai.
Kļūda nr. 2: uzlaikojam apavus rīta pusē
No rīta kurpju pāris var šķist ļoti ērts, taču ap pusdienlaiku rodas diskomforts. Bet darba dienas beigās kājās rodas tūska, tā ir normāla parādība. Tāpēc speciālisti iesaka apavu uzlaikošanu un pirkšanu veikt dienas otrajā pusē.
Kļūda nr. 3: apavus izvēlamies tikai pēc papēžu augstuma
Apavu stabilitāte ne vienmēr ir atkarīga no to papēžu augstuma. Pat kurpes ar 10 cm augstiem papēžiem var būt ērtas, ja papēdis atrodas tieši zem kājas papēža. Ja tas atradīsies tuvāk pēdas centram, tad ķermeņa svars nebūs izvietots pareizi un radīsies diskomforts staigājot.
Kļūda nr. 4: pielaikojam apavus nepietiekami ilgu laiku
Nebaidies izskatīties pārāk izvēlīgs apavu veikalā. Pielaiko abas kurpes, jo jāņem vērā, ka kreisā pēda vienmēr ir nedaudz lielāka par labo. Pastaigā kurpēs vismaz 5 minūtes, lai saprastu, kā jūties jaunajos apavos.
Kļūda nr. 5: izvēlamies apavus, neņemot vērā pēdas formu
Ir 4 galvenās pēdas formas, taču reti kurš ņem vērā šo faktu, izvēloties apavus. Bet no pēdas un pirkstu uzbūves ir atkarīgs, kādi būs apavi valkāšanas laikā.
Ja tev lielais pirksts ir garāks par pārējiem, tas nozīmē, ka tev ir ēģiptiešu pēdas forma. Cilvēkiem ar tādu pēdas formu vislabāk derēs apavi ar noapaļotu vai pagarinātu purngala formu.
Romiešu pēda ir, kad pirmais, otrais un trešais pirksts ir aptuveni vienāda garuma. Tādā gadījumā ideāli derēs apavi ar kvadrātveida purngalu.
Apavi ar smailiem purngaliem derēs tiem cilvēkiem, kuriem otrais pirksts ir garāks par citiem, kuriem ir grieķiskā pēdas forma. Bet tiem, kuriem ir ģermāniskā pēdas forma – pirmais pirksts ir garāks, bet pārējie pirksti ir vienāda garuma, uzmanība jāpievērš apaviem ar kvadrātveida vai noapaļotu purngalu.
Kļūda nr. 6: uzlaikojam apavus, stāvot uz paklājiņa.
Veikalā, pielaikojot apavus, visbiežāk piedāvā darīt to, stāvot uz paklājiņa. Tādā gadījumā nevar īsti saprast, kāda būs sajūta apavus valkājot – var likties, ka apavi nav pietiekami mīksti un ērti. Pārdevējs droši vien neļaus ar jaunajām kurpēm pastaigāt pa asfaltu, bet pa tirdzniecības zāli – pilnīgi noteikti.
Kļūda nr. 7: pievēršam uzmanību tikai apavu virspuses materiālu, bet ne zolei.
Ja apavu virspuse ir izgatavota no dabīgās ādas, tas vēl nenozīmē, ka jaunie apavi kalpos ilgi. Neaizmirsti paskatīties, vai apavu zole ir pietiekami stipra. Citādi jau pēc mēneša nāksies apavus nodot remontā.
Kļūda nr. 8: pielaikojam apavus uz kailu kāju
Ja runa nav par basenītēm, tad vislabāk apavus pielaikot, uzvelkot tāda biezuma zeķīti, kādu valkāsiet pie šiem apaviem. Piemēram, pavasara kurpēm tās varētu būt 20 denu pēdiņas, bet izvēloties ziemas apavus – vilnas zeķe.
Šie padomi, kā pareizi izvēlēties apavus, palīdzēs tev, kad nākamreiz dosies uz veikalu pēc jauniem apaviem. Lai cik arī skaistas būtu jaunās kurpes, no tām nebūs nekāda labuma, ja tās nebūs ērtas.
Gan izmest žēl, gan bezjēgā stāvēs plauktā un krās putekļus. Tāpēc ir svarīgi noskaidrot visas nianses jau uzlaikošanas etapā.
Atstāt komentāru