Tam jābūt tīram vai filtrētam. Lai putra būtu mīksta un maiga, putraimus pirms vārīšanas apcep uz pannas. Tam noderēs jebkura augu eļļa. Piemēram olīveļļa vai linu eļļa. Tikai atceries, ka linu eļļā cept griķus nevajag. To var pievienot jau gatavai putrai.
Pieredzējušas saimnieces zina, ka galvenais apstāklis, lai griķi sanāktu garšīgi, ir pareizas attiecības. Ja vēlies irdenus griķus tev uz 1 daļu putraimu vajadzēs 2 daļas ūdens, ja vēlies sulīgāku putru, tad uz daļu putraimu ņem 2,5 daļas ūdens.
Lai sanāktu ideāli irdeni griķi, putraimi jāber vārošā ūdenī. Vārīšanas laikā katliņa jābūt virsū vākam un putraimus nevajag maisīt. Vislabāk uguni izslēgt pāris minūtes pirms tam, kad ūdens iztvaikojis. Pēc tam ietin katliņu dvieļos un ļauj griķiem „ienākties”.
Sāls
Es esmu ieradusi sāli pievienot vārīšanas sākumā, bet pavāri iesaka sāli pievienot beigās. Kad putra „ienākusies”, pievieno sāli pēc garšas. Vislabāk izmantot jūras sāli, nevis parasto.
Vārīšanas etapi
Pēc tam, kad ūdens uzvārās, pāris minūtes vāri griķus uz lielas uguns. Kad pamanīsi, ka paceļas tā saucamā „cepure”, samazini uguni uz vidēju. Bet vēl pēc pāris minūtēm samazini līdz minimumam.
Lai putra būtu vēl gardāka, var pievienot ūdenim nedaudz sviestu un tikai pēc tam bērt tajā putraimus.
Ceram, ka šie ieteikumi palīdzēs tev pagatavot irdenus griķus ar ideālu garšu un smaržu.
Atstāt komentāru