Veļas mazgājamā mašīna vairs jau sen nav greznība, tā kļuvusi par pirmās nepieciešamības preci. Tā palīdz ietaupīt laiku un pasargāt rokas no kontakta ar veļas pulveri un citām vielām.
Starp citu, veikalu plauktos to ir daudz. Katra no tām ir jāliek savā konteinera nodalījumā. Konteinerā ir 3 nodalījumi.
Kā likums, sānu malu nodalījumi tiek numurēti ar I un II (vai 1 un 2) vai arī ar burtiem A un B. Centrālo nodalījumu parasti apzīmē ar sniegpārsliņu vai puķes simbolu.
Daudzi tam nepievērš uzmanību un ber pulveri kur pagadās. Taču nepareiza rīkošanās veļas mazgāšanu padara veltīgu. Paskatīsimies, kam tad paredzēts katrs konteinera nodalījums.
Kāpēc veļas pulvera konteinerā ir 3 nodalījumi
Tāda uzbūve bija izstrādāta tāpēc, lai mazgāšanas procesā mašīnā nonāktu tas līdzeklis, kurš nepieciešams. Tā līdzekļi nesajauksies un pilnvērtīgi pildīs savu funkciju.
Nodalījums, kas atzīmēts ar 1 vai A, paredzēts iepriekšējai mazgāšanai. Šajā režīmā veļa kādu laiku mirkst pulvera ūdenī. Iepriekšējā mazgāšana nepieciešama drēbēm, uz kurām ir iestāvējušies un grūti izmazgājami traipi. Bez standarta mazgājamā līdzekļa šajā nodalījumā var likt arī balinātāju vai traipu tīrītāju, tikai pulverveidīgu.
Nodalījumu 2 vai B izmanto galvenajai mazgāšanai. Tur kopā ar veļas pulveri var likt arī palīglīdzekļus. Šo nodalījumu var izmantot visiem mazgāšanas režīmiem. Vienīgais izņēmums, ja pulveri berat tieši veļas mašīnā pie veļas.
Vidējais nodalījums ar sniegpārsliņu izmantojams šķidrajiem līdzekļiem – skalotājiem un kondicionieriem. Ja gadījumā esat aizmirsuši tos ieliet sākumā, nevajag satraukties, konteineru var atvērt arī veļas mazgāšanas laikā un ieliet tos.
Šo informāciju var iegūt arī instrukcijā, tikai ne visi to vēlas izlasīt. Vēl caur nodalījumiem 1 un 2 var tīrīt veļas mašīnu no apkaļķojuma. Pietiek iebērt tajā speciālu līdzekli un ieslēgt kādu no režīmiem. Un neaizmirstiet periodiski izmazgāt pašu konteineru!
Atstāt komentāru