Šodien pastāstīsim par kādu paņēmienu, lai atbildētu uz jautājumu, kāpēc vārot olas, katliņā jāmet sērkociņi.
Pirmais, kas ienāk prātā, ka sērkociņus vajag, lai aizdegtu uguni zem katliņa, kurā tās vārīsies. Bet tagad taču visur ir elektriskās plītis un elektriskās šķiltavas. Lielākajā daļā virtuvju saimniece pilnīgi iztiek bez sērkociņiem. Bet šajā gadījumā bez sērkociņiem neiztikt.
Ja šim paņēmienam būtu kāds loģisks pamatojums, tu noteikti iedomātos, taču izskaidrot to fizikas līmenī nevienam vēl nav izdevies. Tikai šis paņēmiens arī bez tā darbojas kā Šveices pulkstenis.
Nu tad noskaidrosim, kāpēc vajadzīgi sērkociņi vārot olas. Mēs esam pārliecināti, ka arī tev ir gadījies, ka olas vārot plīst un bieži vien ūdenī iztek lielākā daļa olas baltuma.
Maniem bērniem šie burbulīši pat patīk. Bet reizēm gribas galdā pasniegt skaistas, nesaplīsušas olas. Reizi gadā ir Lieldienas, kad olas krāsojam. Ja vārot olas saplaisās un olas baltums iztecēs, tad ne par kādu estētiku nevar būt pat runa.
Dažas saimnieces jau izmēģinājušas vairākas šīs problēmas risināšanas metodes. Vienas lej etiķi klāt vārāmajam ūdenim vai pieber sodu. Citas olas vāra ūdenī, kur iebērts daudz sāls. Un, lai arī visas šīs sastāvdaļas ir katrā virtuve un nemaksā dārgi, tas vienalga ir mazliet izšķērdīgi.
Kam vajadzīgi sērkociņi vārot olas
Un, lai arī likumsakarība katliņā ar olām un sērkociņiem mums nav zināma, praksē ir pārbaudīts, ka arī zobu kociņi ar šo uzdevumu tiek lieliski galā. Bet ja tu nolemsi tomēr izvēlēties sērkociņus, tad labāk izvēlies jau lietotus, lai olās neievārītos sērs.
Nojauta saka, ka tu tūlīt pat iesi pārbaudīt šo olu vārīšanas paņēmienu. Varam vien novēlēt labu apetīti!
Atstāt komentāru