Veļas mazgājamā mašīna ir viena neiedomājami vērtīga lieta, taču tās gabarīti var nomākt tavu laimi. Īpaši, ja tava dzīvokļa platība nepārsniedz četrdesmit kvadrātmetrus. Bieži rodas konceptuāls jautājums par veļas mašīnas uzstādīšanu kādā brīvā vietā, kur tā nevienam netraucēs, taču tas var radīt daudz problēmu.
Esot dažādās valstīs un to iedzīvotāju mājās, ievēroju dažus interesantus risinājumus, kuri mums var šķist dīvaini. Parasti mūsu dizaineri veļas mazgājamajai mašīnai paredz vai nu vannas istabā vai virtuvē zem izlietnes. Tomēr nevar teikt, ka tajā nav savu plusu un mīnusu. Par tiem arī nedaudz pastāstīšu. Bet pagaidām noskaidrosim, kā un kur uzstādīt veļas mašīnu.
Kā uzstādīt veļas mašīnu
Te ir daži ierobežojumi, kas saistīti ar mašīnu konstrukciju. Tās ir šļūtenes, kuru garums parasti nepārsniedz pusotru metru, un tik pat īss tīkla vads. Tāpēc visbiežāk veļas mašīnu liek nevis tur, kur vēlas, bet tur, kur sanāk, lai būtu adekvāta ūdens aizvade un elektrības kontakts.
Visas šļūtenes var pagarināt. Ir svarīgi saprast, ka tā nevar būt kilometru gara – pārdegs kompresors, taču pagarināt par metriem pieciem noteikti var. Pacelt pārāk augstu drenāžu arī nav vērts, tas radīs lielu spiedienu uz iekārtu.
Uzskata, ka ieslēgt veļas mašīnu caur pagarinātāju nav labi. Un tā tas arī ir, jo mašīnai nepieciešama strāva, un tāpēc arī tās vada šķērsgriezums nav mazs. Attiecīgi arī pagarinātāja vadam jābūt atbilstošam, citādi tas sils un sitīs ārā drošinātājus. Ja nav saprotams, par ko ir runa, tad labāk konsultējies ar speciālistu.
Un tā, esam tikuši skaidrībā ar kontaktiem un kanalizācijas mezgliem. Virtuvi un vannas istabu apskatīt nav vērts, vairumu veļas mašīnu dzīvokļos var sastapt tieši tur. Ieskatīsimies tavā pieliekamajā. Esmu redzējis variantus, ka mašīna lieliski dzīvo tehniskajā telpā kopā ar boileri un vēl citām lietām,ko parasti slēpj no acīm.
Ļoti patika ķīniešu variants: lai netraucētu mājas ērtībai, veļas mašīnu uzstāda uz balkona. Vēl vairāk, uzņēmīgais ķīnietis jau iepriekš sagatavojis tur drenāžu un ūdens krānu. Un arī tīro veļu ērti izkarināt. Vispār jau uz ķīnieša balkona var atrast daudz ko, pat portatīvo virtuvi ar mangalu.
Ja ir iespēja, veļas mašīnu vispār liek palīgtelpās vai pat ārpus dzīvokļa, taču mūsu valstī tas ir iespējams tikai privātajā sektorā. Ir pieticīgi ļaudis, kas noliek veļas mašīnu nelielajā priekšnamiņā, nereti pat necenšoties to pslēpt interjerā. Kaut kādā ziņā tas ir pat ērti. Padomā.
Veļas mašīna virtuvē vai vannas istabā. Plusi un mīnusi
1. Pluss virtuvei ir tas, ka veļas mašīna mazāk pakļauta mitruma ietekmei. Tā ir plašāka , labāk vēdināma, veļas mašīnai vieglāk piekļūt atšķirībā no vannas istabas. Mīnuss – ja mašīna darbojas, tā var traucēt vakariņot, kādu kaitinās tās troksnis u.t.t.
2. Vannas istabai pluss ir tas, ka veļu var ielikt tieši novelkot no sevis, mašīnas troksnis praktiski nav dzirdams, ja salīdzina ar virtuvi. Mīnuss – šaura telpa, grūti ielikt veļu mašīnā un izņemt no tās. Vēlams ierīkot labu ventilāciju.
3. Mūsdienu veļas mašīnas parasti ir adaptētas visiem likteņa pavērsieniem, tāpēc nav jābaidās mašīnu uzstādīt tur, kur būs ērti tev, nevis kā diktē apstākļi. Pats galvenais pluss ir tas, ka tā vispār nav redzama, par tās esamību dzīvoklī zini tikai tu.
Tikai tad, ja veļas mašīna lēkā un nervozi rūc darbības laikā tu par viņu atceries. Bet citādi viņa klusi sēž kādā stūrītī un kautrīgi mazgā tavu veļu. Tāpēc vienkārši nostiprini to labāk, lai tā nebraukā pa telpu, un dari savas lietas. Un noteikti pastāsti komentāros, kur veļas mašīna atradusi savu vietu tavā mājā.
Man kaimiņos vienam jau pāris gadus veļas mašīna stāv ārā,sētā.Lielu salu jau nav-mazgā uz nebēdu.