Nestrādājoša sieviete – tā ir norma vai daiļā dzimuma pārstāvju kaprīze? Mājsaimniecēm bieži uzdod jautājumus: „Ko tu visu dienu darīji?”, Kā tu pavadi savu brīvo laiku, tu taču nestrādā?” un tā tālāk. Internetu aplidojis ieraksts, kurā kāda nogurusi sieviete ļoti gudri uz šiem jautājumiem atbild. Nolēmām pastāstīt par to arī jums.
Nestrādājoša sieviete
Iedomājieties situāciju: vīrietis atnācis uz seansu pie psihologa. Uz speciālista jautājumu par viņa darbības sfēru, vīrietis atbild, ka esot jurists un daudz strādājot. Pēc tam psihologs uzdod jautājumu par to, ar ko nodarbojas viņa sieva. Uz to vīrietis atbild, ka sieva nestrādājot.
Psihologs: „Bet kurš jūsu mājās gatavo brokastis?”
Vīrietis: „Mana sieva, jo viņai nav jāiet uz darbu.”
Psihologs: „Cikos ceļas jūsu sieva?”
Vīrietis: „Diezgan agri, jo viņai taču nav jāiet uz darbu. Viņa pieceļas un modina bērnus. Gatavo mums visiem brokastis, kā arī ēdienu līdzi bērniem. Pēc tam ved bērnus uz skolu uz izved pastaigā mūsu suni.
Pastaigas laikā ieiet veikalā pēc produktiem. Mājās gatavo pusdienas, mazgā mūsu veļu un kopj māju. Arī apkopj istabas augus un strādā dārzā”.
Psihologs: „Un ko jūsu sieva dara vakarā?”
Vīrietis: „Sieva gatavo vakariņas, atved bērnus no skolas. Tad atkal izved pastaigā suni. Kad atnāk mājās, mazgā traukus un palīdz gatavot bērniem mājasdarbus. Sievai ir daudz brīva laika, tāpēc viņa sēž mājās un nestrādā”.
Tieši tā paiet diena vairumam sieviešu visā pasaulē. Un diemžēl to sauc par „sēdēšanu mājās un nestrādāšanu”. Sievietes darbu mājās nevajag atstāt nenovērtētu tikai tāpēc, ka tas nav apmaksāts.
Interesanti, ja vīriešiem piedāvātu samainīties ar lomām ģimenē, cik daudzi no viņiem piekristu? Cik vīriešu pamestu darbu un darītu visus mājas darbus un paši nodarbotos ar bērnu audzināšanu? Sievietes ar prieku izvēlētos 8 stundu darba dienu ofisā un ģimenes apgādāšanu.
„Mana darba diena ilgst 24 stundas diennaktī.”
Tā ir kādas gudras māmiņas atbilde uz jautājumu par to, vai viņa strādā vai sēž mājās: „Mana darba diena ilgst 24 stundas diennaktī”. Esmu sieva, māte, pavāre, apkopēja, aukle, kalpone, psihologs un ārsts, man nav atvaļinājuma vai slimības dienu. Es par savu darbu nesaņemu ne kapeiku. Sieviete ir kā sāls. Viņas klātesamību neviens nepamana, bet viņas trūkums visu padara negaršīgu.”
Jāsaprot arī tas, ka iespējams vīrieši uztver vārdu “darbs” pavisam citādāk nekā sievietes. Vīrietim vistiešākajā nozīmē “darbs” asociējas ar to, ka viņš iet vai nu uz biroju, vai uz objektu vai uz citu savu darba vietu, kur fiziski arī kaut ko strādā uzņēmuma labā. Savukārt to, ka mājās ir dažādi saimniecības darbiņi, tad tas jau vairs nav “darbs”, bet gan vienkārši kā nelielas aktivitātes.
Tomēr tā nebūt nav un sievietes to ļoti labi apzinās!
Vīrieši, cieniet savas mīļotās sievietes: mātes, māsas, sievas, meitas un draudzenes. Katru dienu viņas cītīgi strādā, lai padarītu mūsu dzīvi labāku. Mīļās sievietes, paldies, ka jūs esat!
Atstāt komentāru