Viņi ar 3-D printeri izveidoja ekoloģisku māju vien par 1000 dolāriem. Iekšpuse un ārpuse izskatās satriecoši (Foto)

Celtniecība no grunts – viena no visvecākajām metodēm, kuru mūsdienās inženieri iemācījušies apvienot ar mūsdienu tehnoloģijām. Kādreiz cilvēki jauca kopā salmus un mālainu augsni un ieguva daudzgadīgu celtniecības materiālu.

Pirms pāris gadiem itāļu kompānija WASP izveidoja 3D printeri, kurš var īsā laikā uzdrukāt lētu ekoloģisku māju gandrīz no tiem pašiem materiāliem, kā mūsu priekšteči.

Itāļu kompānija radījusi printeri, kurš var izveidot telpiskas struktūras no ģeopolimēriem. Materiālus mājai ņem tieši celtniecības vietā, tas nozīmē, ka ir lētākas būvniecības izmaksas.

Celtniecības materiāls atgādina seno samanu, tas ir, mālainas grunts, salmu un smilšu maisījumu. Šo sastāvu izveidojuši kompānijas RiceHouse līdzstrādnieki. Šī firma nodarbojas ar lauksaimniecības atkritumu otrreizējo pārstrādi.

Maisījums sastāv no 25% vietējās augsnes ( māli un smilts), 40% salmu, 25% rīsu apvalku un 10% hidraulisko kaļķu. Visas sastāvdaļas liek speciālā maisītājā, kur tās pārtop par viendabīgu masu, kuru printeris izmanto kā „tinti”.

Atšķirībā no citām kompānijām, kuras attīstās izmantojot celtniecībā cementa maisījumus, WASP vadītājs MassimoMoretti izvēlējies tieši mālu, ne betonu.

Pirmkārt tas atrodams, kur vien vēlies zem kājām jebkurā vietā, un nenāksies tērēt naudu pārvadājumiem. Otrkārt, māls ir dabīgs materiāls, kurš nekā neietekmē apkārtējo vidi, un to pie vēlēšanās varēs pārstrādāt atkārtoti.

30 kvadrātmetru mājiņa izmaksās aptuveni 1 000 dolārus. Uzbūvēt to varēs divi cilvēki 100 stundu laikā.

Printera sistēma tiek izstrādāta tā, lai to ātri varētu samontēt divi cilvēki divās stundās, lai liela budžeta daļa neaizietu daudzu strādnieku algošanai.

 

View this post on Instagram

 

Gaia | 3D Printed Earth House | 2018 . Gaia is an architectural space where #3Dprinting meets green building, where raw low-tech materials are advanced by innovative technologies, where the building envelope performs multi-purposes. . The multi-layered wall, 45 cm thick, becomes a valuable building device because natural ventilation and insulation are realized by just optimizing the design of material deposition. This approach allows avoiding ordinary cladding systems towards a sustainable and smart way of managing resources. . Thanks to the mixes provided by @ricehouse.it WASP has employed rice husk also for thermal screeds and bio-plasters, achieving the highest energy class in the building envelope of Gaia. . The roof has been realized with timber columns and frames, properly fixed at the foundations, accordingly with current certifications. . ?Link in bio

A post shared by WASP official (@3dwasp) on

Viens no nesen demonstrētajiem objektiem ar nosaukumu Gaia tika radīts 10 dienu laikā un izmaksāja 1035 dolārus. Šajā summā iekļautas arī logu, durvju, termoizolācijas un aizsargpārklājuma izmaksas.

MassimoMoretti uzskata, ka pasaulē, kur ir tik daudz cilvēku, kuri dzīvo nabadzībā, ir ļoti svarīgi veidot mājokļus, kuri neietekmēs negatīvi apkārtējo vidi.

Satriecoša iniciatīva!