Katrs skolēns zina, kā jāvāra olas. Un kas gan tur sarežģīts? Ieliec olas ūdenī, pēc tam nolobi čaumalas. Taču pat tik vienkāršu ēdienu var uzlabot ar dažu sīku viltībiņu palīdzību. Pilnībai nav robežu!
Mana vecmāmiņa jaunības gados dzīvoja kopmītnē. Tur viņa arī ieguva gudrību no pieredzējušām saimniecēm. Viņas pastāstīja, kā pareizi vārīt olas, lai tās būtu gatavas vienmērīgi, bet čaumala nepieliptu pie olas baltuma.
Ar savām zināšanām viņa padalījās ar mani, bet es dalos ar jums. Pārsteidzoši, bet slaveni pavāri šodien stāsta to, ko es zinu jau daudzus gadus!
Pieredzējušu saimnieču padomi, kā vārīt olas
Paripiniet pa galdu.
Lai olas izvārītos vienmērīgi, pirms vārīšanas paripiniet tās pa galdu. Otrs variants – uzmanīgi ieduriet ar adatu olas apaļajā galā. Tikai pēc tam lieciet olas ūdenī.
Pievienojiet ūdenim sāli vai sodu.
Vai ir bijis, ka čaumala pielipusi olas baltumam? Lai tā nenotiktu, katliņā, kurā vārās olas, ieberiet nedaudz sodas vai sāls. Pēc vārīšanas olas uzreiz lieciet aukstā ūdenī.
Noteikti nomazgājiet olas pirms vārīšanas.
Šo noteikumu ievēro visas pieredzējušas saimnieces. To efektīvi var izdarīt ar trauku mazgājamo sūklīti.
Pareizā ūdens temperatūra.
Nekad nelieciet olas vārošā ūdenī. Tā ir rupja kļūda. Neticēsiet, bet produkta tekstūra un pat forma ir atkarīga no ūdens temperatūras un ūdens. Slaveni pavāri apgalvo, ka gan olām, gan ūdenim, kurā liek olas, ir jābūt istabas temperatūrā.
Bez šaubām, viens no galvenajiem noteikumiem, lai izvārītu garšīgas olas, ir kvalitatīva produkta izvēle veikalā vai tirgū.
Atstāt komentāru