Daudzus gadus domāju, ka protu vārīt rīsus. Paziņa tomēr izskaidroja, kā to darīt pareizi

Jau sen nevāru „plikus” rīsus. Kā likums, rīsus izmantoju plovam vai papildinu tos ar dārzeņiem, svaigiem vai saldētiem. Retāk gatavoju suši. Man patīk šis process, bet īpaši gala rezultāts.

Galvenais suši gatavošanā ir rīsi. Svarīgi, lai tie būtu lipīgi, bet nepārvārītos putrā. Šodien pastāstīsim, kā rīsus vāra japāņi pēc  šefpavāra Joši Fudzivari receptes.

Protams, tādus rīsus var izmantot ne tikai gatavojot suši. Pateicoties to konsistencei un neparastajam aizdaram tie var būt arī lielisks papildinājums daudziem ēdieniem.

Rīsi japāņu gaumē: vienkārši šefpavāra ieteikumi

Rīsus var izmantot jebkurus, pēc jūsu ieskatiem. Japānā galvenokārt izmanto īsgraudu rīsus. Pirms vārīšanas rīsi noteikti jānomazgā ar aukstu ūdeni, līdz ūdens kļūst dzidrs. Tā jūs tiksiet vaļā no cietes. Pēc tam rīsi jānoliek malā, lai tie apžūst. Šo laiku var veltīt tam, lai pagatavotu rīsiem aizdaru.

No 1 kilograma sausu rīsu sanāks aptuveni 2 kilogrami gatavu rīsu.

Aizdaram  vajadzēs: 200 ml rīsu etiķa (3%), 160 g cukura un 50 g sāls.

Samaisiet sastāvdaļas katliņā un vāriet uz lēnas uguns, līdz izkūst cukurs. Šķidrumam jākļūst caurspīdīgam.

Uz 1 litru rīsu ņemiet 1 litru ūdens. Šefpavārs Joši Fudzivara iesaka katla apakšā ielikt divās kārtās pārlocītu foliju, lai ēdiens nepiedegtu. Vāriet 15 minūtes. Katliņam uzlieciet vāku.

Kad rīsi izvārīsies, pārlejiet tiem sagatavoto aizdaru un labi samaisiet ar koka karoti. Katliņu ar rīsiem ietiniet mitrā dvielī vai pārtikas plēvē uz 10 minūtēm, lai rīsi uzbriest. Pēc tam vēlreiz samaisiet rīsus un nolieciet malā uz 10 minūtēm.

Sākumā aizdaram būs ļoti piesātināta garša, kas pēc tam, kad būs pievienots rīsiem, kļūs maigāka. Ja etiķa, cukura un sāls daudzums jūs mulsina, pirmajā reizē mēģiniet to daudzumu samazināt.

Lai labi garšo! Es, kad pati pamēģināju šādu uztaisīt, man ļoti iegaršojās.