Patiesībā, nav pat svarīgi, kāda koka pelni tiek izmantoti. Šķīduma recepte arī ir vienkārša: 2 ēdamkarotes pelnu sajauc ar 1 l ūdens un ļauj pastāvēt aptuveni 3 stundas. Gatavs!
Banānu mizas variants
Kālijs un mangāns, ar ko ir bagātas banānu mizas, ļoti noderēs tavai puķei. Bet nātrijs, dzelzs un fosfors tikai nostiprinās rezultātu. Ņem 2 banānu mizas un uzlej tām 1,5 l ūdens. Ļauj nostāvēties un nogatavināties 1 diennakti. Tagad vari laistīt savu ziemassvētku kaktusu pie saknes, lai nodrošinātu tam visu, kas tam nepieciešams.
Tagad puķei ir miera periods. Ziedlapiņas var krist nost, vizuāli tas var izskatīties visai bēdīgs. Tikai nevajag krist panikā. Mēslošana vai pārstādīšana šajā periodā galīgi nav vēlama. Labāk līdz janvārim ienes puķu podu ar puķi vēsā telpā. Var pat pagrabā. Tādā veidā pasargāsi augu no stresa.
Ciklamenu (alpu vijolīte) kopšana
Pilnīgi pretēji uzvedas ciklamena. Rudens tai ir augšanas un ziedēšanas periods. Tev jātur tā gaismā un bagātīgi jālaista. Vislabāk ar nostādinātu lietus vai sniega ūdeni.
Kā redzi, dažām puķēm nepieciešami īpaši apstākļi, kuros tās jutīsies labi un ērti. Taču, ja lietai pieiet ar galvu un uzņēmību, tu redzi, ka patiesībā viss ir viegli un vienkārši. Nostādināt lietus ūdeni, pagatavot banānu mizu uzlējumu. Nav taču grūti, vai ne? Toties vērtīgi un interesanti! Aicinām visus iegādāties mājas zaļos augus un izdaiļot savu interjeru.
Daudziem no mums ir zināms un saprotams, ka augi gan mājvietā, gan birojā ir ne tikai kā skaists “priekšmets”, bet tam arī ir sava praktiskā pievienotā vērtībā. Tāpēc veicot tikai nelielu piepūli, var panākt visai tīkamu rezultātu, uz kuru varēs skatīties ar baudu. Izvēlies sev piemērotāko veidu un lai izdodas!
Atstāt komentāru