Ne jau velti jasmīnu baltos ziediņus sauc par nakts karalienēm. Un tas viss pateicoties burvīgajai smaržai. Austrumos šis zieds tiek īpaši lolots, jo tur tas ir mīlas simbols. Ķīnā, piemēram, ir pat tautas dziesma ar nosaukumu „ Molihua”, kas tulkojumā ir „ jasmīna ziediņš”. No Ķīnas nāk arī jasmīnu tēja, parasti tā ir zaļā tēja ar raksturīgo jasmīnu aromātu.
Mūsu platuma grādos ir izplatīti lielziedu jasmīni. Iesakām tev ievākt jasmīnu ziedus, jo tie noder ne tikai tējai. Starp citu, stāsta beigās padalīsimies, kā šo teju pareizi pagatavot.
Jasmīnu tēja
Jasmīns nāk no dabas. Tas spēj piedot telpai harmoniju. Tā vismaz uzskata Austrumos. Jasmīna ziedus var skapī pie veļas. Vienkārši pagatavo jasmīnu ziedu maisiņus, ar to pietiks. Tos var nolikt istabā, gaiss piepildīsies ar labu atmosfēru.
Jasmīnu pielietojums
Dvēselei
Uzskata, ka jasmīni labvēlīgi ietekmē cilvēka garīgo stāvokli. Aromāts noņem saspringumu, palīdz atgūt dvēseles mieru, noņem satraukumu.
Noliec jasmīnu ziedu spilventiņu blakus savam spilvenam un drīz vien pamanīsi, ka aizmigt ir vieglāk un miegs ir patīkams. Vakarā sagatavo sev vannu ar jasmīnu un lavandas novārījumu. Ziedus ņem vienādas attiecībās.
Tomēr ir vēl viena būtiska nianse, ko vajag zināt par jasmīnu ikvienam.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Atstāt komentāru