Iemācījos, kā paklāju var iztīrīt kārtīgi mājas apstākļos – pat dziļākos putekļus izņem. Daru tā bieži

Agrāk paklāji bija pārticības simbols. Tos klāja visās istabās un pat kāra pie sienas. Tagad paklāju segumus drīzāk izmanto ērtībai. Patīkami piecelties no gultas un sajust zem kājām mīkstu paklāju, nevis aukstu grīdu. Un arī siltāk ir ar to. Protams, ir arī savi mīnusi. Mīkstie paklāji ir īsta putekļu krātuve. Kā efektīvi iztīrīt paklāju bez sniega?

Ar vienu pašu putekļu sūcēju nelīdzēs. Taču savākt tas var tikai virsējo putekļu un netīrumu kārtu, bet apakšējā slānī pulsē dzīve. Laikam jau esi dzirdējusi, ka paklājos dzīvo putekļu ērcītes. Tikt vaļā no tām var tikai ar dziļo tīrīšanu. Tādu veic speciālie dienesti. Tikai to pakalpojumi maksā lielu naudu. Lai ietaupītu to, iesaku izmantot vecu tautas metodi.

Kā ātri un efektīvi iztīrīt paklāju

Iztīrīt paklāju mājas apstākļos var ar sadzīves līdzekļiem. Efektīvi? Jā. Droši? Ne visai. Pirmkārt, nāksies ilgi vēdināt, lai tiktu vaļā no smakas. Otrkārt, ja mājās ir bērni vai mājdzīvnieki, tas arī nav labi.

Atšķirībā no veikalu līdzekļiem šis veids ir neitrāls, taču darbojas lieliski. Īsts atradums. Un lieliski derēs jebkura tipa paklājiem.

Tīrīšanai vajadzēs tikai sodu un sāli. Izšķīdināt tos ūdenī vai jaukt ar kaut ko citu, nevajag. Viss ir daudz vienkāršāk.

Bagātīgi apkaisi paklāju ar sāli, pēc tam ber sodu un kārtīgi ierīvē paklājā ar rokām (noteikti rokās uzvelciet cimdus) vai ar birsti.

Lai līdzeklis labāk iedarbotos, atstājiet to uz dažām stundām. Ja laika uzkopšanai maz, tad pietiks arī ar stundu. Pēc tam apstrādājiet paklāju ar maksimālu jaudu, lai savāktu visu sāli un sodu.

Centieties darīt to lēnām. Apstrādājiet paklāju pa joslām, birsti virziet dažādos virzienos. Tā jūs varēsiet maksimāli labi iztīrīt paklāju.

Pēc tādas ģenerālās tīrīšanas no paklāja izzudīs lielākā daļa nevēlamo „iemītnieku” un pats paklājs kļūs kā jauns. Tīrīt paklāju vajag tīrīt vismaz divas reizes gadā.