Kādos gadījumos ir jāizmanto folijs un kādos cepamais papīrs. Ir tomēr atšķirība!

Lai atvieglotu mūsu dzīvi, zinātnieki aizvien izgudro jaunas daudzfunkcionālas lietas un ierīces. Jau daudzus gadus mēs lietojam foliju un cepamo papīru. Bez šiem izgudrojumiem ir grūti iedomāties gaļas, dārzeņu, zivju un citu ēdienu pagatavošanu.

Visbiežāk mēs pat neiedomājamies par to, kuram ēdienam labāk izvēlēties foliju, un kuram cepamo papīru, parasti izvēlamies to, kas ir pie rokas. Izrādās, ka viss nemaz nav tik vienkārši. Pareizā materiāla izvēle var būtiski ietekmēt gatavojamā ēdiena kvalitāti. Lai saliktu visu pa vietām, padalīsimies ar jums alumīnija folijas un cepamā papīra smalkumos.

Kad lietot foliju un kad cepamo papīru.

Dārzeņi

Alumīnija folija iztur augstas temperatūras. Ja jums jācep dārzeņi temperatūrā, kas augstāka par 210 grādiem, iesakām izmantot foliju. Ja jums pie rokas ir cepamais papīrs, apziediet to ar olīveļļu. Tā dārzeņi būs sulīgāki un garšīgāki.

Tāpat ir vērts ietīt dārzeņus folijā, ja vēlaties, lai tie būtu mīksti. Ja jums labāk patīk kraukšķīga garoziņa, labāk dārzeņus nemaz neietīt.

Vista vai tītars

Putna gaļas pagatavošanai labāk derēs blīva folija. Ar tās palīdzību gaļa paliks sulīga un gatavosies daudz ātrāk. Iesakām likt vistu vai tītaru uz folijas, ieziest gaļu ar augu eļļu, ierīvēt ar garšvielām un ietīt putnu vēl vienā folijas kārtā tā, lai folijā būtu divas mazas atveres gaisam. 30 minūtes pirms gatavības noņemiet no gaļas foliju. Tad gaļa apcepsies zeltaina un labi izcepsies.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!