Kāpēc sievietēm nevajag baidīties no šķiršanās

Mūsdienās ģimenes institūts pārdzīvo ne tos labākos laiku. Ar katru gadu arvien vairāk pāru nolemj, ka savas attiecības oficiāli nenoformēs. Bet starp tiem, kas tomēr par šo soli nolemj, tikai ceturtā daļa ir tādu, kas kopā nodzīvo 10 gadus.

Neraugoties uz to, ka šķiršanās ir divu cilvēku lieta, sabiedrībā valda uzskats, ka sieviete pēc šķiršanās zaudē vairāk.

Bet vai tā tas ir? Šodien pacentīsimies aizrakties līdz patiesībai, lai saprastu, vai tiešām sievietei nav tik labi pēc šķiršanās.

Tāpat uzzināsim arī, ko saka sievietes par šķiršanos, balstoties uz savu pieredzi.

Sieviete pēc šķiršanās

Lai cik tālu arī cilvēce neattīstītos par dažādām tēmām, tomēr sievietei galvenais veiksmīguma kritērijs ir ģimene.

Galvu reibinoša karjera, interesanti vaļasprieki vai piesātināta sociālā dzīve – tas viss pēc apkārtējo domām nav tik svarīgs, kā laulība.

Un, ja par galveno uzdevumu izvirza „savažot” vīrieti, tad nav brīnums, ka pēc tam ģimenes izjukšana ir emociju virpulis pa sievietes tālākajām perspektīvām. Pie tam kaut kā tiek aizmirsts, ka vairumā gadījumu (ap 70%) šķiršanās iniciatores ir tieši sievietes.

Vēl vairāk, rietumu valstu socioloģiskās aptaujas liecina, ka aptuveni 75% sieviešu ir pret jaunu attiecību veidošanu. Bet tur vīrieši sevi vairāk kopj, un ir vairāk iesaistīti mājas darbos. Tāda sieviešu attieksme tikai pierāda, ka vairums vientulības šausmu ir izdoma.

Pirmais, ar ko biedē – ir trūkums. Saka, ja no ģimenes aizgājis galvenais pelnītājs, tas nozīmē, ka ar naudu būs bēdīgi.

Bet ja arī sieviete ir ieguldījusi savu tiesu ģimenes budžetā, tad pēc vīra aiziešanas brīvu līdzekļu reizēm ir pat vairāk.

„Nebija izvēles, tāpēc sāku veidot karjeru. Pēc tam vienkārši pārcēlos uz Sočiem, dēlu paņēmu līdzi. Pabiju vairākās valstīs. Ja būtu palikusi laulībā, nekas tāds būt nevarētu”, – tā saka Anna.

„Naudas nu bija pietiekami, kas pārsteidz. Bija mazāk putekļu un netīrumu,  pārstāja no mājas pazust lietas. Priecē tas, ka pazuda arī draugi-izmantotāji. Aizgāju pie psihologa, tiku skaidrībā ar sevi, mainīju attieksmi pret naudu un sāku pelnīt vairāk.

Nopirku jaciņas katrai nedēļas dienai, un vispār beidzu kautrēties par savu patiku pret iepirkšanos. Galu galā iegādājos kaķi (vīram pret kaķiem bija alerģija). No mīnusiem nekas galvā nenāk, piedodiet”, – saka Katja.

Pēc šķiršanās sāku saprast, ka naudas ir palicis vairāk. Nācās rēķināties tikai ar sevi, augt profesionālā ziņā, tāpēc ienākumi pieauga. Pavisam nopietni to sāku apzināties, kad izvēlējos pirkt mēteli: nevarēju saprast, kuru pirkt – nopietno pelēko vai melno ar kapuci. Beigās sapratu, ka varu atļauties nopirkt abus”,- padalījās Alina.

Vientuļās māmiņas bieži vien biedē ar to, ka pēc šķiršanās pavisam nebūs brīvā laika. Ja jau tu pilnā ģimenē neko nevari paspēt, tad ko darīsi bez vīra. Bet ja arī vīrieši ir iesaistīti mājas darbos, tad pārsvarā viņa pārziņā ir sīkie remonta darbiņi.

Pie tam sievai vēl 10 reizes jāatgādina, 5 reizes jāpārbauda, un vēl pēc tam jālūdzas pārstrādāt.

Pēc šķiršanās, kad nav vīram jāmazgā un jāgludina krekli, jāvāra katliem zupas un jāatskaitās par katru minūti, gan brīvā laika, gan spēka ir vairāk.

„Šķiršanās ir viens no veiksmīgākajiem lēmumiem, ko esmu pieņēmusi. Tagad man ir parādījušās brīvdienas, jo bijušais vīrs tagad brīvdienās ņem meitiņu pie sevis. Ja vēl šis kungs kārtīgi maksātu, viss vispār būtu lieliski”, – domā Ksenija.

„Tagad pēc darba varu vienkārši pastaigāties vai pastaigāt pa veikaliem. Neviens nekompostrēs, kur esmu vazājusies, kamēr viņš, noguris un izbadējies,  gaida vakariņas”, – tā Aņa.

Nereti sievietes tiek ieskaidrots ar perspektīvu, ka pēc šķiršanās nebūs nekādas personīgās dzīves, jo sievietes dzīve pēc šķiršanās nav nekāda saldā – kam tu šķirtene ar bērnu būsi vajadzīga? Bet par viņas bijušo noteikti teiks, ka tāds izskatīgs vīrietis būs sieviešu iekārots. Pat, ja viņam ir tikai divas labas īpašības: viņš nedzer un nesēž cietumā.

„Man bija viena izmēģinājuma laulība 19 gadus, bez bērniem un mantas dalīšanas. Toties tagad klausos no paziņām, ka esmu lietošanā bijusi šķirtene, kura nevienam nav vajadzīga. To īpaši centās pierādīt mans bijušais un viņa līdzjutēji”,- saka Jana

„Nav patīkami uzklausīt no radiņiem jautājumus, vai neesmu reiz pārdomājusi, it kā vēlme šķirties būtu kaut kas jauks. Un lai arī vīrs bija pirmais, kurš spēra soli uz šķiršanos, gan viņa ģimene, gan manējie par vainīgo uzskata mani.

Kad viņi reiz sāks domāt par savu ģimeni, nevis par manējo?”, domā Ilona.

„Bijušais vīrs brīnījās, kā var patikt sieviete ar bērnu. Pipars visā bija tas, ka es apprecējos, kad man bija bērns, bet bijušais vīrs apprecēja sievieti ar meitu – pusaudzi”, – stāsta Tatjana.

Statistika liecina, ka gan sievietes, gan vīrieši pēc šķiršanās veido jaunas laulības. Tāpēc tādi sludinājumi iepazīšanās saitos , kā „sievietes ar „piekabēm”, ejiet garām” tikai demonstrē konkrētā vīrišķa attieksmi. Viņš pats ir pārliecināts, ka viņam neviena neatrakstīs. Patiesībā ne šķiršanās, ne bērni netraucēs ne jaunām attiecībām, ne iespējai izveidot stipru un laimīgu ģimeni.

Protams, šķiršanos nevar nosaukt par pašu skaistāko brīdi dzīvē, kas automātiski padarīs sievieti bagātu, vēlamu un laimīgu. Taču reizēm tikai ar šķiršanās palīdzību var atrisināt izaicinājumus, kuri vairāk nav izturami. Un tikai no sievietes pašas ir atkarīgs, vai viņa pēc šķiršanās kļūs stiprāka.