Līdz 1917. gadam par civillaulību sauca oficiāli noformētu laulības savienību. Mēs esam pieraduši ar šo jēdzienu apzīmēt divu cilvēku faktisku kopdzīvi. Kaut arī šī tēma ir veca kā pasaule, attiecības bez laulības reģistrācijas līdz pat šim laikam rada strīdus un domstarpības. Šodien piedāvājam tev parunāt par to.
Tā nu ir, ka piedzīvotājas statuss patīk ne visām sievietēm. Protams, vairākums no viņām sapņo par laulības gredzenu un kāzām. Bet vīrieši nereti kavējas. Kāds vienkārši vēl nav gatavs precēties, un tas ir normāli.
Bet kādam ir nepieņemami vienkārši dzīvot ar sievieti bez laulības reģistrācijas. Un te nu vīrietim tiek izteikts daudz iebildumu, sakot, ka viņi tikai izmanto sievietes labumus, viņu nodomi nav nopietni un tā tālāk.
Vēl vairāk, brašos bruņiniekus bezmaz vai apvaino par to, ka viņi vienkārši māna meitenes. Jo, ja pajautātu vīrietim, vai viņš ir precējies, viņš droši vien teiktu, ka dzīvo civillaulībā. Tad varbūt viss slēpjas uztverē?
Piekrīti, mēs visi esam dažādi. Ir gan vīrieši, gan sievietes, kuri vēlas noformēt oficiāli savas attiecības. Piemēram, mans draugs, kad viņam bija 20 gadi, bildināja savu meiteni. Kāzas bija viņa iniciatīva, jo viņš patiesi to gribēja. Jaunie kopā dzīvo jau 4 gadus un viņiem viss ir labi!
Pretī šim stāstam likšu personīgu piemēru. Es ar savu puisi esmu pazīstama gandrīz astoņus gadus, no tiem divus dzīvojam kopā. Mums nevajag ne kāzas, ne zīmogu pasē. Mums ir lieliskas attiecības, un, kas pats galvenais, mums ir ērti vienam ar otru bez laulības reģistrācijas.
Jautājums par atbildību
Valda uzskats, ka atteikšanās no laulības liecina par vīrieša bezatbildību. Viņš saņemot visus ģimenes dzīves labumus, bet tai pat laikā ne morāli, ne juridiski viņš nevienam nav neko parādā. Tas sievietes prātā sēj šaubu sēklu, jo dzīves biedrs var pazust jebkurā brīdī. Bet vai tas tā ir?
Padomāsim. Kā likums, cilvēki sāk dzīvot kopā pēc ilgstošām attiecībām. Šaubos, ka gribēsi dzīvot kopā ar maz pazīstamu cilvēku no ielas. Citiem vārdiem sakot, tu uzticies tam, mīli viņu.
Esmu pārliecināta, ka tu nevarēsi nejust, vai tava otrā pusīte tevi izmanto vai patiesi priecājas, ka jūs, beidzot, dzīvojat kopā.
Protams, neviens nav apdrošināts pret meliem. Taču zīmogs pasē situāciju neglābs, ja tavs dzīves biedrs atradīs citu vai vienkārši gribēs aiziet. Nezin kāpēc sievietes bieži domā, ka oficiāla laulība ir ilgas un laimīgas dzīves garants. Bet tā taču nav! Atliek vien apskatīt laulību šķiršanas statistiku un vienkārši satraukties.
„Bet ja visas domas ir par kāzām?”
Situācija. Anna dzīvo kopā ar Artjomu jau gadu un sapņo par kāzām. Taču jaunais cilvēks nesteidz viņu bildināt. Situācijas risinājuma variācijas ir vairākas.
Piemēram, kāda no draudzenēm, it kā nejauši, izmet frāzi: „Ja jau vīrietis tik ilgi tevi nebildina, tad tu viņam esi vienkārši īslaicīga pietura!”
Dabiski, ka šāda frāze paliks Annas galvā un viņa sāks sevi „uzskrūvēt”. Tas var novest pie strīdiem ar Artjomu, nepamatotām aizdomām un citām nepatikšanām.
Cita gudra meitenes draudzene viņai pateiks: „Anna, kāpēc gan tev neparunāt ar Artjomu un nepastāstīt par savām vēlmēm? Pastāsti, varbūt viņš vienkārši nav finansiāli gatavs. Tā vai citādi, jūs labāk sapratīsiet viens otru!”
Tāds neuzbāzīgs draudzīgs padoms droši vien liks Annai padomāt. Iespējams, viņa patiešām saņemsies un parunās ar savu draugu. Tas taču nav nekas briesmīgs!
Sabiedrība gadiem uzspiež ideju par to, ka sievietei ir jāsēž un jāgaida, kad vīrietis viņu bildinās. Un ja viņš to nedara, tad kaut kas nav tā.
Taču mūsdienās jau sen viss ir citādi. Tagad sieviete var ne tikai apspriest ar vīrieti laulības jautājumu, un arī pati var bildināt viņu! Jā, jā , arī meitenes dāvina puišiem gredzenus. Un kāpēc gan nē? Mums visiem kļūs mazliet vieglāk dzīvot, kad atbrīvosimies no aizspriedumiem.
Var būt daudzi iemesli, kāpēc tavs vīrietis tevi nebildina. Bet tu to neuzzināsi, ja nepajautāsi viņam. Attiecības bez laulības reģistrācijas ne visiem patīk un ne visiem der. Ja tu esi to starpā, tad vienkārši parunā ar savu vīrieti.
Atstāt komentāru