Katrai saimniecei ir sava kotlešu recepte. Pat, ja tā nāk no mammas vai vecmāmiņas, jaunā saimniece vienalga receptē ieleik kaut ko jaunu, kaut ko savu, kas pilnīgi noteikti uzlabos klasisko recepti. Piedāvājam izmēģināt izsautēt kotletes sviestā.
Jau redzam, ka pareiza uztura piekritēju sejās parādās neapmierināta grimace – kāds sviests, kotletēs jau no gaļas pietiek tā jau to pašu sastāvdaļu. Bet mēs vienalga lūdzam nedaudz pazemināt kritikas līmeni un uzklausīt, kāpēc zinošas saimnieces sautē kotletes sviestā.
Pirmkārt, neviens jau nesaka, ka katliņš jāpielej līdz pusei ar sviestu, lai liktu tajā kotletes visai ģimenei. Izmantosim tikai gabaliņu. Un tu pati redzēsi, cik ļoti šī it kā nenozīmīgā sastāvdaļa, uzlabos ēdiena garšu.
Otrkārt, par liekajām lietām arī pārdzīvot nevajag. Kotletes, tā vai citādi, apcepsi kādā eļļā. Dažas saimnieces pat cepšanai izmanto kausētu sviestu. Tomēr apcept un sautēt tajā – ir dažādas lietas.
Pie augstām temperatūrā, piemēram, pannā, lielākā daļa vērtīgo lietu pazūd. Taču, ja sautēsi kotletes sviestā, viss paliks.
Bet par tādu kotlešu garšu var runāt ilgi. Tās sanāk sulīgas, ilgi saglabājas svaigas un pēc garšas tik maigas, ka vienkērši nevar atrauties. Vai ir vērts runāt, ka gadījumā, ja gatavošanas gaitā kaut kas notiks ne tā – būs pārāk cieta gaļa vai pievienots par daudz panējuma – sviests arī te palīdzēs visu labot.
Ceram, ka tu tici mums, ka ideja sautēt kotletes sviestā ir laba, kā var likties pirmajā mirklī. Tad pāriesim pie receptes, kuru iesakām izmēģināt.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Atstāt komentāru