Gada laikā spilvens kļūst netīrs, tāpat kā jebkura cita lieta. Īpaši spalvu spilvens. Rodas iespaids, ka tas burtiski pievelk putekļus. Sāksi to purināt, putekļu mākonis apkārt. Neraugoties uz to, ka tagad ir daudz dažādu spilvenu pildījuma materiālu – sintepons, hollofaibers, bambuss, vilna, tomēr tāpat kā agrāk, tiek lietoti arī spalvu spilveni.
Agrāk spilvena lielums bija 70×70 cm un uzskatīja, jo tas kuplāks, jo labāks. Tagad gluži otrādi, jo spilvens mazāks, jo ērtāks.
Man vēl palikuši divi spalvu spilveni. To izmērs 50×50 cm. Kopju tos vienkārši un bez kādas piepūles.
Agrāk mamma atārdīja spilvena spalvu audumu, lika spalvas zeķēs, tad mazgāja, žāvēja, bet mēs ar māsu tās pildījām atpakaļ spilvenā un šuva to atkal ciet. Daļa spalvu aizgāja pa gaisu.
Šis darbs prasīja visu dienu.
Tagad jau vairākus gadus spalvu spilvenus mazgāju veļas mašīnā. Pats galvenais izvēlēties karstu vējainu dienu.
Nav vajadzīgi nekādi īpaši līdzekļi.
6 kg veļas mašīnā ietilps 2 50×50 cm spilveni. Pirms ievietošanas vajag tos nedaudz saspiest.
Mazgāju kā parasti: pulveris, kondicionieris, nedaudz šķidrā balinātāja, 40 grādu temperatūra, saudzīgā mazgāšana. Agrāk vēl pievienoju pārtikas sodu (2-3 ēdamkarotes) un mazgāju 70 grādu temperatūrā. Tenisa bumbiņas nelieku, jo spilvens blīvi piespiežas veļas mašīnas sienām. Šoreiz pulvera vietā ieliku šķīstošo kapsulu.
Pēc pusstundas spilveni ir tīri, tie jau ir pa pusei sausi, ūdens no tiem nepil.
Pakaru tos uz striķa žāvēties. Bieži izpurinu un apgrozu. Ar katru reizi tie kļūst lielāki. Ja ir karsts laiks, spilveni žūst ļoti ātri.
Spilvenus pazīt nevar, tie kļuvuši gaisīgi, smaržīgi, svaigi. Pats galvenais – nekādu putekļu.
Sievietes, nemokieties un neatārdiet spalvu spilvenus. Veļas mašīna jūsu vietā izdarīs visu, tas ir pārbaudīts veids.
Atstāt komentāru