Omīte parādīja, kā pareizi pagatavot pupiņas: gala rezultātā sanāk maigas un nesadalās

Pupiņas ir viens no pamata produktiem, kuriem jābūt katrā mājā. Pie tam tās var stāvēt plauktā gadiem ilgi un gaidīt , kad tās pagatavos. Iemesls ir vienkāršs: pākšaugi, sevišķi zirņi un pupiņas, izraisa vēdera pūšanos un palielinātu gāzu veidošanos. Daudzi uzskata to kā pašu par sevi saprotamu parādību, bet iemesls slēpjas pupiņu pagatavošanas veidā.

Nav svarīgi, kādā krāsā ir pupiņas! Šodien pastāstīsim, kā vārīt pupiņas, lai tās neradītu liekas problēmas. Domājat, ka jums tas nenoderēs? Tad mēs minēsim vairākus neapstrīdamus piemērus, lai pierādītu, ka šis pupiņu veids ir vienkārši nepieciešams.

Kā pareizi vārīt pupiņas

Gaļas lietošanas norma ir 2-3 reizes nedēļā. Pie tam olbaltumvielas mums nepieciešamas katru dienu. Pupiņas ir olbaltumvielām bagāts produkts, kurā vēl ir arī nešķīstošās šķiedrvielas, pektīni, antioksidanti un minerāli (galvenokārt fosfors, cinks un kālijs).

Pupiņas kavē organisma novecošanos, tās der diabētiķiem un uzlabo darbaspējas. Un vēl tās ir lielisks pamats sātīgiem ēdieniem: ar tām gatavo ragū, zupas, salātus un arī ēd tāpat. Bet vispirms tās vajag pagatavot.

Diskomforta kuņģī  cēlonis slēpjas oligosaharīdos. Šīs vielas nepārstrādājas, bet provocē aktīvākus rūgšanas procesus un, attiecīgi, vēdera pūšanos. Ne tikai pupiņas, bet arī citi pākšaugi satur šos komponentus. Par laimi, no tām var atbrīvoties gatavošanas laikā. Sekojiet mūsu instrukcijām!

1. Iesākumam iemērciet pupiņas uz nakti. Tām jāmirkst vismaz 8 stundas, pēc tam ūdens jānolej, bet pupas kārtīgi jānomazgā.

2. Aplejiet pupiņas ar aukstu ūdeni un lieciet uz vidējas uguns. Kad uzvārīsies, nolejiet ūdeni, atkal nomazgājiet pupiņas ar aukstu ūdeni caurdurī.

3. Uzvāriet pupiņas un tad vāriet vēl 15 minūtes un tad nolejiet vēlreiz ūdeni. Nomazgājiet pupiņas un tad vāriet pupiņas līdz gatavībai.

Tā pupiņas neradīs problēmas. Sāli pieberiet pēc vārīšanas, kad ūdens noliets. Pietiks, ja pieliksiet gabaliņu sviesta, lai pupiņas būtu lielisks garnieris.

Piemēram, var pagatavot salātus ar pupiņām. Pupiņas var un vajag apvienot ar citiem dārzeņiem.

Ragū ar pupiņām- vēl viena spilgta ideja. Lieta tāda, ka pākšaugi satur daudz cietes, un tāpēc ēdieniem ar lielu daudzumu mērces ir nepieciešams biezinātājs.

Tas ir daudz labāk, nekā izmantot miltus. Un ja jums negribas noņemties ar citiem dārzeņiem, izmantojiet sena gruzīna ēdiena recepti.

Lobio recepte

Aizkaukāzā zināja, kā vārīt pupiņas. Hiacintpupiņu apstrādei bija tikai viens veids- tas, ar kuru mēs tikko padalījāmies. Ilgstoša vārīšana – tās ir tikai 2/3 no visas receptes.

Sastāvdaļas:

500 g sausu sarkano pupiņu

2 sīpoli

2 ķiploka daiviņas

Saujiņa kinzas

2 tējkarotes malta koriandra

2 ēdamkarotes etiķa ( vislabāk vīna etiķa)

Sāls un eļļa pēc garšas

Novāriet pupiņas pēc mūsu metodes. Kad tās gatavas, apcepiet sīpolus eļļā līdz zeltainai krāsai un sagrieziet kinzu. Nedaudz saspaidiet pupiņas, pievienojiet sīpolus, kinzu, koriandru, ķiplokus, etiķi un sāli pēc garšas. Visu labi samaisiet un pasniedziet karstu. Bieži lobio gatavo ar riekstiem.

Pat vienkārša vārīšana var kļūt par veiksmes atslēgu! Pupiņu īpašība ir tāda, ka jo ilgāk tās tura ūdenī pirms gatavošanas, jo maigākas tās būs. Interesants fakts: cilvēks var ēst vienas pašas pupiņas ilgstoši, nesajūtot nekādu diskomfortu, jo tajās ir visas nepieciešamās vielas.