Pirmklasniece uzrakstīja vēstuli prezidentam Egilam Levitam (Foto)

Pirms neilga laika sociālajā tīklā “Facebook” plašu popularitāti guva kāda bilde, kurā redzama vēstule no 7 gadus vecas meitenītes Latvijas valsts prezidentam Egilam Levitam. Meitene vēstulē atklāj to, ka viņai ļoti patīk dabaszinības, tādēļ viņa vēlas zināt, cik daudz patiesībā koku ir Latvijā. Diemžēl tētis un mamma nevar atbildēt uz šo jautājumu, tāpēc ir jālūdz palīdzība Valsts galvenajam vīram.

Vēstules ziņojums no Nellijas Latvijas valsts prezidentam:

“Augsti godātais Levita kungs. Mani sauc Nellija. Man ir 7 gadi. Es mācos 1. c klasē. Man ļoti patīk dabaszinības.

Tāpēc man interesē, cik mūsu Latvijā ir koku? Neviens man nevar atbildēt, arī mamma un tētis nezin. Tāpēc domāju, ka Jūs varētu zināt, jo esat Latvijā galvenais.

Cik Latvijā ir koku? Tiešs skaits?

Ļoti gaidīšu atbildi, Nellija. Paldies!”

Gan meitenes vēstule, gan arī Levita atbilde daudzus cilvēkus.

Uz šādu jautājumu arī saņemta atbilde no paša Egila Levita: 

“Mīļā Nellija!

Latvija ir viena no zaļākajām valstīm visā psaulē. Mūsu zeme ir tik bagāta ar mežiem, ka precīzu koku skaitu tev nepateiks neviens. Un tas ir labi! Jautāsi kāpēc?

Jo tā ir Latvijas – mūsu visu – bagātība. Tu taču arī gribētu, ka neviens nevarētu pateikt un saskaitīt, cik ir tava bagātība. Tomēr, ja tu vēlies saņemt skaitļus, tad Latvijā ir 3,2 miljoni hektāru mežu, un vienā hektārā ir aptuveni 700 koku.

Tas nozīmē, ka aptuvenais koku skaits Latvijā ir 2 miljardi un 240 miljoni koku.

Savukārt iemesls tam, kāpēc neviens tev nevar pateikt precīzu skaitu, ir tas, ka ik gadu tiek iestādīti aptuveni 40 – 50 miljoni koku, un, protams, kāda daļa tiek izzāģēta, lai dotu vietu jaunaudzēm. Ts ir dabas atjaunošanās nepārtraukts process.

Sirsnīgs paldies tev par izrādīto interesi!

Lai arī turpmāk tā tevi iedrošina arvien jauniem jautājumiem un atklājumiem.

Patiesā cieņā, Egils Levits”

Foto: