Tikai pēc daudziem gadiem es iemācījos, kā valriekstus pāršķelt ātri un lai kodols ir neskarts

Bērnībā es vienmēr to darīju ar durvīm un dabūju par to no vecākiem pēc pilnas programmas. Jau krietni vēlāk uzzināju, ka šim nolūkam ir izgudrotas vairākas palīgierīces.

Diemžēl šī informācija man nenoderēja. Spēka riekstu knaiblīšu izmantošanai man bija par maz – no 10 riekstiem izlobīt varēju maksimums divus. Beidzot tētis pagatavoja man viltīgu ierīci. Man, desmit gadīgam bērnam, to izmanot bija ne tikai vienkārši, bet arī ļoti jautri.

Nesen lūdzu vīram, lai izgatavo man tādu ierīci. Pateicoties tam, man izdodas 8 riekstus pavisam ātri. Padalīšos ar to, kā pāršķelt valriekstu, lai kodols paliktu vesels.

Lai izgatavotu tādu viltīgu ierīci, jums vajadzēs:

Gabaliņu dēlīša

Forstnera urbi

Elektronisko štangencirkuli vai mērlenti

Zīmuli

Āmuru

Paņem vislielāko valriekstu, kāds jums ir. Nomēri tā diametru platākajā vietā.

Izdari atzīmi caurumiem uz dēlīša ar zīmuli. Katram gadījumam vari izveidot tos lielākus, nekā tavs lielais valrieksts. Rieksti var būt dažāda lieluma.

Tad paņemiet forstnera urbi un izveidojiet pašus caurumus.

Lieciet riekstus caurumos ar spico galu uz augšu. Uzmanīgi uzsitiet pa tiem ar mazu āmuru. Neizmantojiet pārāk lielu spēku, citādi kodols saplīsīs tāpat kā čaumala.

Ja nevēlaties darboties ar šādu ierīci, varat izmantot šampanieša vai alus pudeli. Riekstu lieciet uz pudeles kakliņa un uzsitiet ar āmuru. Šis paņēmiens gan ir mazāk efektīvs, jo ļauj darboties tikai ar vienu riekstu.

Otrkārt, gan rieksts, gan pudele ir jāpietur, tas prasa papildi spēka un laika. Taču rezultāts tāds pats: rieksts nolobīts un kodols vesels.

Tagad tu zini, kā pāršķelt valriekstu, atstājot kodolu veselu.