Orhideja ir sievišķības un skaistuma simbols. Nav brīnums, ka daudzi vēlas šādu puķi audzēt mājās.
Izaicinājums ir tikai tāds, ka esam pārāk pieraduši pie pieticīgiem augiem, bet kopt kaprīzo orhideju ir grūtāk. Tāpēc brīnumainais augs ātri vien neiztur.
Šodien pastāstīsim, kā panākt bagātīgu orhidejas ziedēšanu mājas apstākļos. Patiesībā orhideju kopšana nav nemaz tik grūta, kā uzskata.
Galvenais – visu darīt pareizi. Bet, ja nepieciešamība veltīt nedaudz laika puķes kopšanai tevi nebiedē, tad ir visas izredzes priecāties par orhidejas ziedēšanu.
Pirmais, kam jāpievērš uzmanība, ir telpas temperatūra. Orhidejām patīk siltums, tā necieš aukstumu, tāpēc optimālā temperatūra labvēlīgai auga attīstībai svārstās cilvēka komfortam piemērotā amplitūdā- no 18 līdz 28 grādiem.
Pie tam labāk, ja dienā temperatūra telpā ir par 5 grādiem augstāka, nekā naktī.
„Mans mīļākais augs ir orhideja. Šī puķe atrodas manā viesistabā jau vairāk nekā 5 gadus. Tas priecē ar bagātīgu ziedēšanu. Brīžiem tai ir vairāk nekā 100 ziedu. Skaists skats”, – stāsta dārzkopis Aleksejs Gorobejs.
„Kas jādara vispirms, lai orhideja justos labi? Jānoliek puķe tā, lai tā nebūtu tiešos saules staros. Citādi tās lapas var tikt ietekmētas.
Tāpēc dienvidu puses istabā puķi likt nedrīkst. Ņemot vērā to, es puķi turu uz žurnālu galdiņa. Domāju, ka tai tur patīk”, – saka Aleksejs.
Ļoti liela nozīme ir pareizai laistīšanai. Kāds uzskata, ka labāk lieku reizi puķes palaistīt, nekā nepaliet. Šāda pieeja pilnīgi noder attiecībā uz citiem augiem, tikai ne orhidejām.
Lieta tāda, ka pārlieku bagāta laistīšana padara augsni slapju, tāpēc orhidejas saknes sāk pūt. Tāpēc, ja vēlaties orhideju laistīt bagātīgi, tad tas jādara reti.
„Vasarā orhideju laistu reizes 7 dienā, ziemā ne biežāk kā 2-3 reizes mēnesī. Vairāk skatos uz auga stāvokli. Ja pamanu, ka augšējie ziediņi sāk vīst, tad, acīmredzot, trūkst mitruma.
Tas pats, ja lapas kļūst kā noļukušas zaķa ausis un mīkstas. Tad arī palaistu”, – stāsta dārzkopis.
Var laistīt arī parastā veidā, kad ūdeni lej uz sakņu sistēmu, bet pats Aleksejs Gorobejs iesaka laistīt ar viņa paņēmienu, kad sakņu sistēmu pilnīgi iegremdē ūdenī.
Tas iespējams pateicoties īpašajai viņa orhideju puķu podu konstrukcijai – to iekšējā daļa ir ar caurumiem apakšā, ārējā daļa ir lielāks puķu pods.
Šāda konstrukcija ļauj bez grūtībām izņemt iekšējo puķu podu un ievietot to tilpnē ar ūdeni (tam var pievienot arī mēslojumu). Pietiek atstāt puķu podu tajā uz 15-20 minūtēm.
Pēc tam puķu podu izņem. Var uzliet ūdeni vēl arī pa virsu, un tad ļaut ūdenim notecēt. Tāpēc arī ir vajadzīgi caurumi iekšējā puķu poda apakšā. Protams, šādu manipulāciju labāk veikt laukā, vismaz siltajā gada laikā.
Kā redzam, pareiza laistīšana un puķes kopšana nemaz nav tik grūts darbs. Taču šīs rūpes ‘’ļauj nodrošināt bagātīgu orhideju ziedēšanu. Tā orhideja kļūs par tavas mājas rotu.
Atstāt komentāru