Kāds mēslojums nepieciešams orhidejām, lai tās kļūtu spēcīgas un krāšņi ziedētu. Esmu priecīga par rezultātu

No visa lielā istabas puķu klāsta populārākā ir orhideja. Nav jau brīnums, šī puķe priecē ar saviem ziediem jebkurā gadalaikā. Galvenais – lai būtu pietiekams apgaismojums, mitrums un pietiekami daudz barības vielu. Piemēram, pēdējam noteikumam lieliski noderēs mēslojums no kartupeļu mizām.

Šodien pastāstīsim, kāpēc jāpiebaro istabas augi ar neparastām barības vielām. Tu uzzināsi, kā pagatavot mēslojumu no kartupeļu mizām.

Ir vairāki iemesli, kāpēc ir vērts piebarot augus ar kartupeļu mizu mēslojumu. Pirmkārt, tas ir visvienkāršākais un lētākais piebarošanas veids. Otrkārt, kartupeļu mizas spēj pārstrādāt augsnē baktērijas. Pie tam gruntī saglabājas visas barības vielas. Vēlāk tās uzņem saknes.

Ko dod kartupeļu mizu mēslojums

Kartupeļu mizās ir daudz barības vielu. Piemēram, glikoze, askorbīnskābe, organiskās skābes un ciete. Tāpat arī mikroelementi: fosfors, fluors, kālijs un magnijs. Kādas priekšrocības ir šim dabiskajam mēslojumam?

Pirmkārt, tas ir dabīgs barības un minerālvielu avots. Otrkārt, pateicoties šim mēslojumam, istabas puķes augs ātrāk. Tāds mēslojums uzlabos ziedēšanu. Starp citu, kartupeļu mizu novārījums derēs ne tikai orhidejām. Ar to var piebarot arī vijolītes, kaktusus, gumijkokus un citas istabas puķes.

Kā pagatavot mēslojumu no kartupeļu mizām

Nomizo 3-6 kartupeļus. Sagatavo 1 l ūdens. Smalki sagriez mizas. Katliņā uzvāri ūdeni, liec tajā mizas un vāri 15 minūtes.

Novārījumu atdzesē un nokās. Gatavs! Grūti atrast kaut ko vēl vienkāršāku un efektīvāku. Laisti savus zaļos draugus ar šādu šķidrumu ik pēc 15 dienām. Iesakām gatavot nelielas šī piebarojuma porcijas, jo ledusskapī to var glabāt tikai 2 nedēļas.

Šim veidam ir nepieciešamas iepriekš izžāvētas kartupeļu mizas. Lai izžāvētu tās, ir jāievēro daži noteikumi. Pirmkārt, kārtīgi jānomazgā mizas aukstā ūdenī, otrkārt, Mmsu labi nospied un pagaidi, lai iespējami lielāks šķidruma daudzums izgaro.

Pēc tam izžāvē mizas, vienkārši izklājot vai arī cepeškrāsnī. Pirmajā gadījumā mizas liec plānā kārtā uz papīra vai auduma. Liec tās uz balkona vai palodzes. Žāvē 10-12 dienas. Atceries, ka tieši saules stari nav vēlami. Cepeškrāsnī žāvē miziņas 100 grādos 3-4 stundas.

Gatavas miziņas liec auduma maisiņā un glabā pieliekamajā. Dabīgi žāvējot, mizas labāk glabāt vēsā vietā. Lai pagatavotu mēslojumu, mizas sasmalcini blenderī vai kafijas dzirnaviņās. Iegūto maisījumu  var bērt uz saknēm 1 reizi 4 nedēļās. Šāds pulveris ilgi neglabājas.

Ceram, ka šis raksts tev noderēs.