Kāpēc nedrīkst uz nakti atstāt virtuvē netīrus traukus. Vairs tā nekad nedaru

Kārtējo reizi žēlojoties par galvassāpēm un bezmiegu, reti kurš no mums iedomājas, ka to cēlonis var būt uz nakti virtuvē atstātie netīrie trauki.

Starp citu, mūsu senči pret to attiecās nopietni. Bija daudz rituālu, kas nodrošināja drošību mājā un veiksmi, nekad netika aizmirsts arī par trauku tīrību.

Šodien nolēmām papētīt un noskaidrot, kāpēc nedrīkst atstāt izlietnē netīrus traukus.

1. Māņticīgais

 Mūsu senči ticēja, ka katrā mājā dzīvo mājas gariņš. Un visiem spēkiem centās nesadusmot „saimnieku”. Jo sakaitināts mājas gariņš sāks atriebties. 

Par drošu viņa dusmu pazīmi var uzskatīt pazudušas vai atrastas pilnīgi neiedomājamās vietās jūsu mantas. Īpaši tējkarotes vai bez pāra zeķes. Tāpat arī čaukstoņa un nopūtas, kas dzirdamas naktī.

Mājas gariņš pārdzīvo par mūsu labklājību, tāpēc uzvedas kā stingrs vecāks. Visvairāk viņu sarūgtina ķildas mājā, netīri trauki, kas atstāti uz nakti, un arī naži, kas atstāti uz galda. 

2. Ezotēriskais

Mistisko mācību zinātāji ir pārliecināti, ka vakarā atstātie netīrie trauki piesaista un baro negatīvo, un tas sola nevīžām daudz dažādu nelaimju.

Laulātie var sastapties ar krāpšanu, ķildoties. Netīras krūzes sola naudas problēmas un neveiksmes darījumos. Zupas kausiņš, kas atstāts uz nakti katlā var draudēt ar nabadzību. Daudz netīru karošu un dakšiņu – būs klačas un skandāli darbā.

No neprecētas meitenes, kurai netīrie trauki nakšņo izlietnē, tiks aizbiedēti visi vīrieši. Viņu arī mocīs bezmiegs vai miegs būs nemierīgs.

Ne velti angļu valodā ir vārds mess, ko var tulkot gan kā „nekārtība”, gan kā „nepatikšanas”. Šie jēdzieni ir savstarpēji saistīti.

Jāpiemin, ka kā drošu līdzekli pret tumšajiem spēkiem senatnē uzskatīja „sargājošo” augu audzēšanu mājās. Tāds augs var būt parastā mājas alveja uz tavas palodzes.

3. Cēlonis – objektīvais

Jāpiezīmē, ka ir arī absolūti racionāli iemesli neatstāt netīrus traukus uz nakti. Ne tikai ļaunie spēki kaitē tavai mājai. Pārtikas atliekas traukos piesaista kukaiņus. Tāpat arī kalpo par labvēlīgu vidi slimības izraisošajām baktērijām.

Sevišķi aktuāli tas ir vasaras periodā, kad siltuma dēļ mikrobu vairošanās daudzkārt paātrinās. Tāpat nevajag aizmirst, ka daudz vienkāršāk ir nomazgāt pannu vai katlu vakarā, tiem nevis gaidīt, kad pārtikas atliekas pielips.

„Kad jūs kārtojat māju, jūs sakārtojat arī savu dzīvi un pat pagātni”,- vēsta japānietes Mari Kondo galvenais racionālas uzkopšanas princips. „Kur kārtība valda, tur laime ciemojas”, – ar to sasaucas arī tautas gudrība.

Un, ja kāda māņticība palīdz mums savest kārtībā savu virtuvi un dzīvi, kļūt nedaudz laimīgākiem un izvairīties no nelaimēm, tas nozīmē, ka tā nemaz nav tik slikta. Vēlam jums tīrību un kārtību virtuvē, veselību, prieku un labu garastāvokli, dārgie lasītāji!