Kāpēc nevajag pelmeņus tieši no saldētavas likt vārošā ūdenī. Būtu zinājusi to ātrāk

Sāksim ar piemērota tilpuma katla izvēli. Katlam jābūt ietilpīgam. Labāk, lai tas būtu ne augsts, bet plats. Lai visi pelmeņi satilptu vienā kārtā. Tad tie nesalips.

Ūdens katlā jābūt 2/3 tilpuma. Optimālā attiecība – uz 0,5 kg pelmeņu 1,5 l ūdens. Ja vēlies, lai buljons būtu piesātinātāks, tad ūdeni lej mazāk. Galvenais, lai šķidrums pilnībā nosedz pelmeņus un tie ūdenī brīvi peldētu.

Kad ūdens uzvārās, pieber katlā sāli. Uz 1 l ūdens vajadzēs 1 tējkaroti sāls. Iesakām piemest arī 1-2 lauru lapas un dažus piparu graudiņus. Derēs arī citas garšvielas, kuras tev patīk. Bet smaržai vari pievienot veselu sīpolu.

Ja esi ievērojusi visus vārīšanas noteikumus, bet vienalga baidies, ka pelmeņi var salipt, pielej 1-2 ēdamkarotes augu eļļas. Tad pelmeņi noteikti nesalips.

Cik ilgi jāvāra pelmeņi

Ja ūdens jau ir uzvārījies, garšvielas pievienotas un eļļa pielieta, liec katlā pelmeņus un samaisi tos. Ar putu karoti maisot, skaties, lai pie katla apakšas nebūtu pielipušu pelmeņu. Ja katlā esi ielikusi saldētus pelmeņus, pielej glāzi auksta ūdens.

Pēc tam vēlreiz uzvāri. Pelmeņiem ir jāuzpeld virspusē. Samazini uguni zem katla līdz vidējam. Pelmeņu vārīšanas laiks atkarīgs no to lieluma.

Lielākie vārās 10-12 minūtes, mazākie līdz 7 minūtēm. Ja šaubies par ēdiena gatavību, tad izņem vienu pelmeni un pagaršo to.

Uzreiz pēc tam, kad esi samazinājusi uguni, pelmeņus izņem no katla, citādi nebūs tik glīti un labi. No pelmeņiem vajag, lai notek ūdens. Ja esi pelmeņus salikusi katliņā, uzliec to uz uguns, lai šķidrums iztvaikotu. Tad pelmeņi labāk uzsūks sviestu vai mērci.

Pelmeņu vārīšana nav sarežģīts uzdevums. Bet uzvārīt pareizi, lai ēdiens nezaudētu savu garšu un pievilcīgo izskatu – tā ir īsta māksla.