Kāpēc no katras pastaigas lieku sev kabatās kastaņus un nesu tos uz mājām

Varētu domāt, kāds var būt labums no kastaņiem. Tie aug, nevienu neaiztiek. Esmu dzirdējusi, ka kaut kur tos gatavo ēšanai, bet es pati neesmu mēģinājusi. Mana vecmāmiņa teica, ka viņai tie palīdz pret kāju sāpēm. Vai tā ir un ko vēl sevī glabā kastaņi, pacentīsimies noskaidrot šajā rakstā.

Ir divu veidu kastaņi: zirgkastaņi un ēdamie kastaņi. Zirgkastaņi ēdami nav, kaut gan tie mūsu platuma grādos ir sastopami visbiežāk. Vai tāpēc zirgkastaņi ir nevērtīgi?

Gluži otrādi, tos lieto sadzīvē, skaistumam un veselībai jau kopš 18. gadsimta. Aptiekās var nopirkt daudz līdzekļu no kastaņiem. Pārsvarā tie ir uzlējumi, kas labvēlīgi iedarbojas uz asinsvadiem un locītavām. Padalīšos ar jums ar vecmāmiņas recepti.

Vienkāršs kastaņu uzlējums ierīvēšanai

300 gramus notīrītu kastaņu sasmalcina ar nazi. Uzlej 250 ml etilspirta un glāzi ūdens. Ļauj nostāvēties 2 nedēļas tumšā vietā. Katru dienu šķidrumu saskalina. Pēc 14 dienām šķidrumu nokāš, lej aizskrūvējamā pudelītē. Locītavas ierīvē 2 reizes dienā.

Matiem

Pagatavojam no kastaņiem pulveri. To var izmantot matu mazgāšanai, tāpat var arī pievienot sejas kopšanas līdzekļiem. Lai pagatavotu tādu pulveri, kastaņus izžāvē, sasmalcina gabaliņos un tad samaļ kafijas dzirnaviņās. Matu mazgāšanai vajadzēs 1-2 ēdamkarotes kastaņu pulvera. Tas lieliski puto un nomazgā netīrumus. Mati kļūs spoži un veselīgi.

Ādai

Ar kastaņu pulveri var gatavot vannu un veikt ādas skrubēšanu. Sajauc  1ēdamkaroti kastaņu pulvera un 500 ml ūdens, maisījumu uzvāra un nostādina 8 stundas. Kastaņu vanna tonizē un savelk ādu, uzlabo asinsriti.

Cīņai pret kukaiņiem

Lai tiktu vaļā no pārtikas kodēm skapītī, ielieciet tajā maisiņu ar kastaņiem. Es tā daru jau 15 gadus, un kožu nav. Kastaņu smarža atbaida tādus nelūgtus viesus.

Kā redzat, kastaņus var izmantot dažādiem nolūkiem. Tikai ar mēru un ar prātu! Komentē un dalies ar draugiem. Lai jauka diena!