Kāpēc sievai jāguļ vīram labajā pusē. Nebiju par to vispār aizdomājusies…

Jaunajā dzīvoklī mēs nopirkām lielu divguļamo gultu. Vīrs, nezin kāpēc, nolēma, ka man jāguļ viņam labajā pusē. Man likās, ka kreisajā pusē man būs ērtāk, jo blakus bija nakts galdiņš ar grāmatām. Vai tiešām tas ir tik svarīgi, kurā pusē jāguļ laulātajiem?

Nolēmu atrast atbildi uz šo jautājumu.

Laulātie guļamistabā

Ticējumi

Laulāto dzīve ir smalka dvēseles sfēra, kas pilna ticējumu. Uzskata, ka no tā, kā vīrs un sieva guļ guļamistabā ir atkarīga viņu laime un laulība. Mūsu senči uzskatīja, ka sievai noteikti jāguļ vīram labajā pusē. Viņi domāja, ka labajā pusē jābūt tam, kuram viņš uzticas visvairāk. Tieši tā arī radies teiciens „labā roka”, kas nozīmē uzticamu un drošu palīgu.

Un vēl labā roka senču izpratnē bija taisnības un atklātības simbols. 

Pēc etiķetes sveicinās ar labo roku, parādot cilvēkam savus labos nodomus. Kreisā roka tika uzskatīta par viltus un melu simbolu. Tāpēc vīrietis, kurš vēlējās novērst sievas krāpšanu, vienmēr gulēja  sievai kreisajā pusē.

Pēc citiem principiem, arī sievietei ir jāguļ vīram labajā pusē. Labā puse – sievietes būtība, viņas unikālā enerģija. Tāpēc, guļot kreisajā pusē, viņa it kā slāpē to. Japānā un Ķīnā senatnē uzskatīja, ja sieviete guļ kreisajā pusē, tad viņai dzīvē būs daudz izaicinājumu.

Tomēr ir vēl 1 svarīga nianse, kura būtu jāzina ikvienam.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!