Ko vīram un sievai nevajag darīt kopā, lai dzīvotu laimīgi

Pieredzējuši cilvēki apgalvo, ka ģimenes laimes recepte ir visai vienkārša. Tā ir savstarpēja cieņa un pastāvīgs darbs attiecību veidošanā. Labi partneri praktiski visu savā laulības dzīvē dara kopā. Tikai tautas gudrība saka, ka ir lietas, ko vīrs un sieva kopā darīt nedrīkst. Lūk, ko par to saka ticējumi:

Ticējumi par krāpšanu

Mūsu senči viennozīmīgi uzskatīja, ka laulātajiem naktis ir jāpavada vienā gultā. Spoguli guļamistabā likt nevajag!

Un pavisam slikti ir, ja laulības gulta atrodas pretī spogulim. Tas noteikti vienu vai otru laulāto novedīs uz neuzticības ceļa.

Tāpat par neuzticību liecināja arī laulību gredzena pazušana. Ja gredzenu pazaudēja vīrs, tad neuzticīga būs sieva, un otrādi. Bet, ja laulību gredzeni ir uz vietas,  bet šaubas par otras pusītes neuzticību ir, tad ar vienu aci paskaties uz viņa gredzenu. Ja laulātais krāpj, viņa jauno iemīļoto tai pašā naktī redzēsi sapnī!

Ticējumi par strīdiem

Pie pusdienu galda ēst ar vienu karoti laulātajiem nav vēlams. Tāpat nevajag slaucīties vienā dvielī. Tas piesaista mājai negatīvo enerģiju un agri vai vēlu sāksies strīdi.

Vēl sievai nav ieteicams rītos no gultas kāpt pārkāpjot pāri gulošam vīram. Tas varot vīram uzreiz uzsūtīt septiņas nelaimes!

Laulātajiem neiesaka pa māju izmētāt savas lietas, tāpat dzīvot radošā nekārtībā. Ja klausīt ticējumiem, tad tas var piesaistīt nelabos spēkus. Bet kārtība, klusums un miers, gluži otrādi, padara ģimenes ligzdiņu drošu.

Ticējumi par laimi un pretējo

Ja sieva ilgu laiku gatavo ēdienu, liekot priekšā vienu un to pašu taukaino priekšautu, tad vīram var rasties draudzība ar „zaļo pūķi”.

Nav skaidrs, kādā veidā mūsu senči ir nonākuši pie šāda secinājuma, bet ir saprotams, ka tam ir bijuši savi iemesli.

Bet pats galvenais ticējums – brīdinājums ir pavisam vienkāršs. Par to, kas notiek mājās, nav jāstāsta nevienam. To var tikai tad, ja ir pavisam nelabi un tev ir vajadzīga palīdzība. Labāk nelielīties draudzenēm par savu zelta vīru. Ģimenes laimes recepte ir skaidra: laimei patīk klusums!