Kuri galda etiķetes noteikumi ir jāzina no galvas katrai elegantai sievietei

Pasēdēšana pie galda ģimenes lokā ir kaut kas patīkams, viegls un komfortabls. Bet katram no mums  nākas būt sabiedriskos pasākumos, korporatīvos, restorānos, un vienkārši viesos. Tāpēc ļoti svarīgi ir zināt par etiķetes likumiem, lai nebūtu neērti sabiedriskā vietā. Pamata etiķetes likumu zināšana ir pieklājības un audzinātības pazīme.

Ja viesos pie galda vēlies parādīt sevi no labākās puses, noteikti jāzina galda etiķetes noteikumi. Šodien pastāstīsim par 15 šādiem noteikumiem, kuriem sekojot tu vienmēr būsi uzdevumu augstumos.

Galda etiķetes noteikumi

1. Somiņu nes kreisajā rokā. Labajai rokai vienmēr jābūt brīvai, lai būtu ērtāk sasveicināties ar citiem viesiem.

2. Neliec savu mobilo telefonu uz galda, vēl vairāk mielasta laikā nesēdi telefonā sociālajos tīklos, lai neaizvainotu galda biedrus. Pie tam daudz interesantāk ir tieši sazināties ar cilvēku, nevis visu vakaru rakstīt īsziņas.

3. Atrodoties restorānā, galda piederumus izvieto pareizi. Tieši pēc tā viesmīlis lasa jūsu garastāvokli. Tas ir ļoti svarīgs moments, kas palīdzēs izvairīties no nesaprašanās ar apkalpojošo personālu.

4. Atceries: saskandināt nav pieņemts pieklājīgā sabiedrībā! Nevajag saskarties ar glāzē, lai rastos pazīstamā skaņa. Vienkārši paceliet glāzes un tiecieties ar acīm ar tiem, kuriem sadzerat.

5. Ja no galda nokrīt salvete, pacel to pats, ja nokrīt galda piederums, lūdz talkā oficiantu.

6. Restorānā nav pieņemts palīdzēt viesmīlim: nevajag padot viņam šķīvi, palīdzēt nolikt ēdiena šķīvi. Tā tu nevis palīdzi, bet traucē viņam darīt savu darbu un arī traucē galda biedrus.

7. Tāpat tev nav jāpalīdz mājas saimniecei novākt traukus. Tu vari pieklājības pēc piedāvāt savu palīdzību, bet pēc etiķetes saimniece vienkārši jāpateicas un jāatsakās no palīdzības.

8. Tējkarote nepieciešama, lai izmaisītu cukuru dzērienā. Atstāt tējkaroti krūzītē nedrīkst.

9. Ķemmē matus, sataisies un vīlē aizlūzušo nagu tikai dāmu istabā! Nevajag to darīt pie galda.

10. Pēc etiķetes sievietei sava rokassomiņa ir jānes pašai, nevis vīrietim, toties virsdrēbes gan jāpasniedz savam vīrietim.

11. Ja noticis kāda situācija, atvainojies tikai vienu reizi. Nevajag visu vakaru atgādināt notikušo un atkal, un atkal atvainoties.

12. Restorānā tieši sieviete nosaka, kad vakariņas beidzas.

13. Lai kādā iestādījumā arī tu ieej, ir jāsasveicinās ar administratoru, viesmīli un klātesošajiem.

14. Ja posies uz oficiālu pasākumu, pievērs uzmanību savam manikīram. Nagu dizainam jābūt vienkrāsainam, pasteļtoņos vai sarkanā krāsā bez zīmējuma un akmentiņiem.

15. Vienmēr izsaki pateicību mājas saimniecei, viesmīlim vai svinību vaininiekam.

Katru dienu mēs pārkāpjam etiķetes noteikumus. Bet cik jauki būtu, ja cilvēki ievērotu visus uzvedības noteikumus sabiedrībā. Pasaule uzreiz kļūtu labāka.

Vai tu ievēro etiķetes noteikumus ikdienā?