Māte atklāja, kādus virtuves piederumus nepieciešams izmest laukā. Es to izdarīju

Virtuve ir svētākā vieta katrai saimniecei. Un vēl tajā telpā, lai cik tā arī nebūtu maziņa, visgrūtāk ir saglabāt kārtību. Te notiek gan ēdiena gatavošana, gan ēšana, gan produktu glabāšana. Bet viss, kas saistīts ar ēšanu, prasa īpašu uzmanību un sanitāro normu ievērošanu.

Šodien pastāstīsim, kā savest virtuvi kārtībā, atbrīvojoties no nevajadzīgām lietām. Tieši šie liekie priekšmeti zog virtuves mājīgumu un kārtību.

Virtuves piederumi

1. Polietilēna maisiņi

Tas ir neekoloģisks iepakojums jau ir aizliegts daudzās pasaules valstīs, tikai pie mums tie ir ļoti pieprasīti produktu glabāšanai. Taču polietilēna maisiņi nenodrošina ventilāciju, kā dēļ produkti ātrāk bojājas. Daudz labāk uzglabāt produktus papīra iepakojumā, kas ir nekaitīgs dabai.

2. Gaisa atsvaidzinātājs

Lai atrisinātu jautājumu par nepatīkamām smakām virtuvē, daudzi virtuvē lieto gaisa atsvaidzinātāju. Taču šie līdzekļi paredzēti tikai plašās un labi vēdināmās telpās. Mazā virtuvītē no gaisa atsvaidzinātāja tikai sāpēs galva.

3. Plastmasas pudeles

Pudele pati par sevi nav bīstama. Taču pudeļu uzglabāšana aizņem daudz vietas, kas tikai vairo nekārtību. Kad atstāj virtuvē kārtējo pudeli, cerībā izmantot to vēl kādreiz, labi padomā, vai tev ir vajadzīgi lieki krāmi.

4. Pārtikas plēve

Neraugoties uz pārtikas plēves popularitāti, speciālisti brīdina, ka pie temperatūras svārstībām tā izdala kaitīgas vielas. Atkārtota lietošana padara ēdienu nepievilcīgāku. Daudz labāk izmantot ēdienu uzglabāšanai piemērotus traukus.

5. Paciņas ar putraimiem

Čaukstošās pakas, kuras reizēm arī plīst un no tām birst ārā saturs – nav labākais risinājums labai saimniecei. Vienkāršāk putraimus, cukuru un citus birstošos produktus glabāt speciālos konteineros vai izmantot kastītes.

6. Virtuves lupatiņas

Virtuves lupatiņas reti kurš žāvē. Tieši šīs slapjās lupatiņas rada nepatīkamu smaku. Pie tam tās ir īsts mikrobu vairotājs. Kaitīgās baktērijas nonāk uz traukiem, pēc tam ēdienā. Tāpēc lupatiņas jāmaina regulāri, un nevajag tās glabāt mitras.

7. Vaļēji kontakti

Ja pie plīts nepieciešams kontakts, tam jābūt noslēgtam. Citādi kontakts tiks piedzīts ar taukiem un ēdienu šļakatām. Lielais mitrums virtuvē padara kontaktu par bīstamu lietu.

8. Nažu paliktnis

Bez šīs „nepieciešamās” lietiņas virtuvē pilnībā var iztikt. Pietiek vien piestiprināt magnēta joslu pie sienas, uz kuras var piestiprināt nažus. Vēl var sašķirot un salikt pa skapīšiem visu to, ko reti izmanto, bet kas aizņem vietu virtuvē.

9. Liekās lietas

Maki, bloknoti, grāmatas, rotaļlietas, kastītes un citi ne- virtuves priekšmeti bieži vien piedrazā virtuvi. Sanāk tā, ka katrs ģimenes loceklis ienes savu artavu nekārtības radīšanā. Labāk to pārtraukt, sarunājot, lai katrs savas lietas glabā tām paredzētajā vietā.

10. Dekora priekšmeti

Nekārtību rada ne tikai maisiņi, pudeles un lupatiņas, bet arī dažādi dekori. Vai skaistā servīzes tu bieži lieto? Varbūt, ka ir jēga no tām atbrīvoties virtuves kārtības dēļ?

Tāds virtuves piederumu komplekts ir parasta lieta gandrīz katrā virtuvē, kur valda nekārtība. Tiec vaļā no šīm lietām, un drīz vien jūsu tuvinieki nepazīs atjaunoto virtuvi.