Jaunos stādiņus pamazām jāpieradina pie saules. Apēno tos un atklāj lapas saulei tikai uz neilgu brītiņu. „Sauļošanās” laiku palēnām palielini. Turēsi sākumā saulē pārāk ilgi – maigās lapiņas. Protams, nevar aizmirst arī par profilaksi, apsmidzinot līdz ar citiem stādījumiem.
Laistīšanas jautājums
Vēlreiz atgādinām: laistīt stādus vajag tikai tad, ja augsne ir sausa. Zemes pikai, kas paņemta blakus stādam, saspiežot nevajadzētu sairt. Ja mitruma ir par daudz, var tikt ietekmētas saknes.
Ne jau velti vecie vīnogu audzētāji saka: „Vīnogas nav ērkšķogas, tam ūdens nepatīk.” Zini mēru!
Kopšanas jautājums
Stādu, kad paaugsies, vajadzēs piesiet pie mietiņa. Jāsien vertikāli, maksimāli pieļaujamais slīpums – 45 grādi. Stīgas, kuras veido dzinums, vajag noņemt, ilgi nedomājot. Ik pēc 3-4 lapām sāc izņemt sānu dzinumus, lai augs nezaudē enerģiju to augšanai.
Augšanas jautājumi
Ja viss notiks, kā plānots, oktobra pusē tavam vīnogas stādam jau jākļūst gatavākam, tam nedaudz jāpārkoksnējas, jākļūst brūnam, tam jāzaudē mitrums un, kad to mēģināsi locīt, tam jūtami jākrakšķ. Ideālā gadījumā tev jau būs stāds ar 2 vai pat 4 acīm. Panākt to, starp citu, nemaz nav tik sarežģīti.
Grūtāk būs jauno stādu ieziemot. Pirms tam neaizmirsti stādam nogriezt visas nenobirušās lapas kopā ar zaļajiem dzinumiem, kas nav paspējuši nogatavoties, citādi tie sāks ietekmēt visu tavu paveikto darbu. Atstāj tikai 2 actiņas, ja dzinumi ir 2, vai četras, ja dzinums ir viens. Tas arī viss!
Atstāt komentāru