Esmu vairāk kā pārliecināta, ka tu līdz šim pirki neīstu sviestu. 8 pierādījumi, kā atpazīt

Sviests manas ģimenes ēdienkartē ir neaizstājams. Ar to es gatavoju sviestmaizes bērniem brokastīm, sviestu es pievienoju mīklai. Sviestā cepu steikus un apziežu ar to pankūkas, lai tās būtu garšīgākas. Bet sviesta īstumu līdz šim noteicu ar aci.

Manā iemīļotā sieviešu žurnālā viena no lasītājām dalījās pieredzē, kā noteikt sviesta īstumu. Viņas padomus es apvienoju ar savām zināšanām un arī ar mammas vērojumiem. Lūk, pēc kā es orientējos, izvēloties sviestu.

Kā izvēlēties sviestu veikalā

Vispirms pievērsiet uzmanību produkta nosaukumam. Uz iepakojuma jābūt  vārdam „Sviests”, nevis „Sviesta izstrādājums” vai vēl kādam nosaukumam. Ja ražotājs savu produktu nosaucis par sviestu, tad viņam jāpieturas pie tā gatavošanas tehnoloģijas.

Tad izpētiet produkta sastāvu. Konkrētajā gadījumā, jo mazāk sastāvdaļu, jo labāk. Jums jāuzmanās, ja sastāvā ir augu tauki, garšas stabilizētāji utt. Tie slēpjas aiz dažādiem E apzīmējumiem. Produktus ar tādu sastāvu labāk  nolikt atpakaļ plauktā.

Priekšroku dod tradicionālām šķirnēm. Tāda veida sviesta tauku procentam ir jābūt pietiekami augstā līmenī.

Svarīgs moments, ko nedrīkst atstāt bez uzmanības, tā ir sviesta cena. Ja domā loģiski, tad 1 kg sviesta cenai būtu jābūt vienādai ar 3,5 kg krējuma, kura tauku procents ir 30% vai 40 litru piena cenu. Tāpēc īsts sviests nevarētu būt lētāks.

Tālāk paskatīsimies uz sviesta derīguma termiņu. Tas nevajadzētu pārsniegt vairākas nedēļas no gatavošanas dienas. Bet saldētavā, kā apgalvo speciālisti, to var glabāt līdz pat 9 nedēļām.

Nosakām sviesta īstumu mājās

Īsta sviesta krāsa ir bēša ar vieglu dzeltenās krāsas toni. Ja sviests ir pārāk gaišs, iespējams, ka tam ir zemāks tauku procents. Ja sviests ir pārāk dzeltens, ražotājs ir pievienojis par daudz krāsvielas.

Ja īstu sviestu atstāsi siltā istabā, tas sāks kust vienmērīgi. Pie tam uz sviesta virsmas nevajadzētu parādīties ūdens lāsītes. Tādas veidojas uz margarīna. Īsts sviests kūst lēnāk nekā margarīns.

Pārbaudīt sviesta sastāvu var, ieliekot gabaliņu sviesta siltā ūdenī. Īsts sviests pilnīgi izšķīdīs. Uz ūdens virsmas izveidosies taukaina plēvīte. Baltas pārslas liecina, ka sviests nav īsts.

Tā tikai liekas, ka šādi pētījumi paņems daudz laika. Esiet uzmanīgi un jūsu galdā vienmēr būs kvalitatīvi.