Omīte atklāj, kā pareizi apgriezt rozes rudenī, lai tās kupli ziedētu. Esmu priecīga par rezultātu

Vairākums mūsu aizraušanos veidojas jau bērnībā. Bet meitenēm vispār patīk viss skaistai. Tā arī es vēl šodien atceros skaisto kaimiņu dārzu, kurā auga daudz rožu. Tās bija dažādu formu un krāsu un smaržoja tā, ka reiba galva.

Pēc pirmās pastaigas pa šo dārzu es stingri nolēmu: kad izaugšu, man būs tāds pat dārzs. Es gāju palīgā kaimiņienei kopt rožu dārzu. Šajā darbā liela nozīme bija rožu apgriešanai rudenī.

Mēs griezām rozes vienu pēc otras, viņa resnākos zarus, es tievākos.

Pa to laiku Zinas tante man stāstīja savas rožu gudrības. Stāstīja par to, kāpēc mēs to darām un par šī procesa īpatnībām.

Pēc tam es to visu aizgūtnēm stāstīju saviem vecākiem un lūdzu viņus iestādīt rozi pie mājas. Laiks gāja, mans sapnis piepildījās. Man ir savs rožu dārzs. Un tagad es varu nodot savas zināšanas jums.

Kāpēc ir svarīgi apgriezt rozes rudenī

Pēc tam, kad būsiet nogriezuši lielos un mazos rožu zarus, to imunitāte pastiprināsies. Augam būs vieglāk pārciest ziemu.

Pateicoties apgriešanai krūms labāk vēdināsies un laidīs cauri saules starus. Tāpēc sēnīšu attīstības iespēja samazināsies līdz minimumam. Un vēl apgriezto rozi būs vieglāk piesegt. Pavasarī būs daudz jaunu dzinumu ar daudziem pumpuriem.

Tomēr ir būtiski arī saprast, kā to pareizi vajag darīt un to mēs arī izskaidrosim.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!