Uztura speciālista ēdienkarte Tavai sejas ādai

Cik gan skaists un pievilcīgs ir cilvēks ar veselīgu ādu! Ja Tu reiz esi pieskāries zīdaiņa maigajai ādai, tad zini, par ko es runāju. Tai var būt kādi sārti plankumi, tomēr tā vēl ir tik rozīga un piesārņotās vides nesamaitāta. Daļa šī noslēpuma slēpjas zīdaiņa uzturā – mātes piens, kas satur visas viņam nepieciešamās uzturvielas. Ne par daudz tauku, ne cukuru, viss tajā ir sabalansēts.

Arī mēs savas dzīves laikā varam saglabāt līdzīgu ādas izskatu. Tik vien kā labi un pareizi jāēd, jāguļ un jākustas. Pie dermatologa parasti ejam tad, kad uz ādas redzami kādi ārēji traucējumi – pumpas, nieze, apsārtums, utt. Tomēr vien retā dermatologu klīnika iedziļinās ādas problēmu saknē un sasaista to, piemēram, ar nepareizu uzturu. Dermatologu klīnikā uz vietas pieejams arī uztura speciālists: https://dermatologs.com/uztura-specialists.

Kā ārstēt sejas ādu ar uzturu?

Pirmajā ciemošanās reizē pie uztura speciālista Tev būs godīgi jāizstāsta savi ēšanas paradumi – ko, kad un cik bieži Tu ēd. Uztura speciālists Ansis Zauers Tev izstāstīs, ko Tu dari pareizi un ko varbūt ne tik pareizi. Kopīgi aprunājoties, Jūs sastādīsiet piemērotāku ēdienkarti.

Ja Tev ir kādi iebildumi pret atsevišķiem produktiem, nekautrējies to apspriest ar speciālistu. Varbūt to vietā uztura speciālists varēs ieteikt citus, varbūt viņam izdosies Tevi pārliecināt par šo produktu pozitīvo ietekmi. Pirms vizītes, lūdzu, padomā, vai neesi savā organismā novērojis kādas alerģijas no atsevišķiem produktiem.

Aprunājoties ar uztura speciālistu, esmu noskaidrojusi, ka visbiežāk ādas problēmas sagādā piena un cukura produkti. Cukura ietekme ir sen zināma, tomēr piens taču ir pat zīdaiņa galvenā barība. Šis ir interesanti. Redziet, lielveikalā nopērkamais piens krietni atšķiras no mātes piena.

Uztura speciālisti apgalvo, ka lielveikalā nopērkamais govs piens var būt kaitīgs ādai, tāpēc, ka tas tiek termiski apstrādāts ļoti liela spiediena ietekmē. Rūpnīcas to dara, lai govs piena krējums sajauktos ar šķidro daļu, respektīvi, lai piens kļūtu viendabīgs un patērētājiem patīkamāks. Piena ražotnes turklāt regulē arī pienā esošo tauku daudzumu.

Piena apstrādes procesā tajā rodas brīvais radikālis, kuru organismam nav viegli pārstrādāt. Turklāt, apstrādātais piens zaudē savus labos, dabīgos enzīmus un vitamīnus, kas tajā bija sākotnēji.

Bet kāpēc no piena metas pumpas?

Šāds process notiek tāpēc, ka apstrādāts govs piens pastiprina iekaisumu iespēju un veicina ādas eļļainību. Šo eļļainību pastiprina fakts, ka piens tiek iegūts no stāvoklī esošām gotiņām, kurām ir pastiprināta hormonu darbība. Šie hormoni nonāk arī mūsos, un ar tiem ne vienmēr spējam tikt galā.

Uztura speciālisti un dermatologi ir pārliecināti, ka šie hormoni, nonākot mūsos, aizsprosto sejas ādas poras, līdz ar to organismam nevajadzīgās vielas caur ādu netiek izvadītas. Tādējādi rodas pumpas.

Uztura speciālisti un dermatologi kā alternatīvu iesaka pamēģināt kazas vai kādu augu pienu – auzu, rīsu, mandeļu, kokosriekstu vai pat zirņu. Šādus pienus mūsu organisms pārstrādā ātrāk un labāk, turklāt tie satur vairāk vitamīnu. Žēl tikai, ka tie ir divreiz dārgāki par parasto govs pienu.

Lai nu kā, uztura speciālists https://dermatologs.com Tev pavisam noteikti ieteiks arī citus produktus, kas palīdzēs Tavai sejas ādai atkal izskatīties tīrai un veselīgai. Esi gatavs, ka ar pareizu uzturu vien nepietiks. Speciālists Ansis Zauers Tev noteikti ieteiks arī aktīvi kustēties vai sportot.

Nedrīkst aizmirst, ka ne velti pirmais cilvēks dzīvoja zem klajas debess un savu lielāko dienas daļu pavadīja uz kājām – meklējot, vācot pārtiku vai bēgot no plēsīgajiem dzīvniekiem. Par profesionālo medicīnisko aprūpi viņš pat iedomāties nevarēja!